Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Niedotlenie mózgu czy ból kręgosłupa?

Forum

Niedotlenie mózgu czy ból kręgosłupa?

Witam, jestem właścicielką buldożki francuskiej. W czerwcu kończy 3 lata. Wczoraj nad ranem obudził nas pisk i wycie naszej Snooki. Wyginała się i wyła niemiłosiernie jakby z bólu. Po chwili przestała, uspokiła się na 5 min i znów to samo. Szybko pojechaliśmy do całodobowej przychodni. Zrobiono jej podstawowe badania, morfologia w porządku, temperatura odpowiednia (38,3) była jedynie trochę odwodniona. Wykryto infekcji uszu lecz ciężko było stwierdzić czy tym był spowodowany ból. Lekarz przypuszczał, że mogło to być chwilowe niedotlenienie mózgu lub coś strzeliło jej w kręgosłupie. Dostała 3 zastrzyki przeciwzapalne i wzmacniające. Zrobiono rtg okazało się, że kręgosłup bardzo źle wygląda, wykryto deformację kręgów. Nie wiem już sama co mogło być przyczyną bólu Snooki. Nie wiem gdzie mam się kierować, czy zrobić badania kręgosłupa czy może skupić się na neurologicznych problemach. Dodam jeszcze, że dzień wczesniej sunia była osowiała i cały czas spała. Bardzo chcemy jej pomóc by znów nas nie spotkało to samo. Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2015-03-20
Dzień dobry. Jeśli u suczki nie stwierdzono cech uszkodzenia w ośrodkowym układzie nerwowym (m.in. mózgu), co powinno zostać określone na podstawie badania neurologicznego, bardzo prawdopodobne jest, że przyczyną niepokojących objawów są zmiany w kręgosłupie. Ucisk na rdzeń kręgowy może jak najbardziej powodować zarówno deficyty neurologiczne jak i gwałtowne objawy bólowe. Na tym etapie należałoby postępować dwutorowo, tzn. monitorować funkcje układu nerwowego i jednocześnie skupić się na zmianach stwierdzonych w kręgosłupie.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl