Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Nie gojaca sie rana po sterylizacji

Forum

Nie gojaca sie rana po sterylizacji

Witam, 5-letnia kotka przed 4 tygodniami zostala poddana zabiegowi sterylizacji. Do tej pory nie goi się rana po tym zabiegu. Co jakiś czas wystepują miejsca w ktorych sączy sie wydzielina, Pózniej na tych miejscach pojawiają sie kalafirowate zmiany i nowe sączace się miejsce. Przynajmniej dwa razy w tygodniu jestem z Kotką w poradni weterynaryjnej. Za każdym razem dostaje zastrzyk, jednak zmiany na podbrzuszu się powiekszają. Dodam że kotka przez rok dostawała (w odstępach 4-tygodniowych) zastrzyki na podniesioną górną wargę. Z góry dziękuję ya porade. Z uszanowaniem... Roman W.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2014-09-26
Czy był wykonany wymaz bakteryjny z niegojącej się rany? Czy wystają z niej szwy?
1Roman
Data dodania: 2014-09-26
Wymaz nie został zrobiony. Jeżeli chodzi o szwy, to zadałem to pytanie lekarzowi... odpowiedział że się już rozpuscilły. Niepokojące jest to ze zmiany kalafirowate rozprzestrzeniają się w szybkim tempie.
Pozdrawiam i dziękuję za reakcję na mój problem.
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2014-09-29
Nawet najszybciej wchłanialne szwy mogą utrzymywać się w ranie do 60 dni, mogą wtedy działać drażniąco i nasilać objawy infekcji, bo stanowią szlaki dla wnikających bakterii. W miarę możliwości należy je usunąć. Ma też znaczenie ile pięter szwów zostało wykonanych, proces ropny nasila proteolizę, czego efektem jest rozejście się brzegów rany.
Zmiany kalafiorowate to prawdopodobnie ziarnina, powstaje jako efekt drażnienia szwami i bakteriami.
Proponuję wykonać posiew z rany, ułatwi to właściwe leczenie. Okolicę szwu należy przemywać roztworami antyseptycznymi i uniemożliwić lizanie.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl