Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Nagła śmierć psa ogromna prośba

Forum

Nagła śmierć psa ogromna prośba

Dzień dobry. Wczoraj rano zmarł nasz pies (6 lat) i od tamtej pory pewna rzecz nie daje mi spokoju. Suczka była rasy bokser. Jakiś rok temu miała wycinanego guza z tylnej łapy, muszę się też przyznać, że była dosyć sporym psem. Jeszcze wieczorem zachowywała się zupełnie normalnie, nikt nie zauważył żadnych niepokojących objawów. Rano znalazłam ją leżącą bez ruchu. Zdążyła tylko gwałtownie zacharczeć i momentalnie przestała oddychać. Ciało miała sztywne, łapy wyciągnięte, język nabrzmiały i siny, koc był brudny od śliny czy Bóg wie czego jeszcze. Ta rzecz, która nie daje mi spokoju to to, że koło psa był świeży kał. Takie rzeczy zawsze kojarzyły mi się z napadami padaczki, jednak nasz pies nigdy na to nie chorował, nigdy też nie miał żadnych objawów. Wczoraj wszyscy byliśmy w szoku i nikt nawet nie pomyślał o sekcji, czego teraz żałuję... Wiem, że trudno jest wyrokować na podstawie jednego postu, jednak nie daje mi spokoju pytanie czym mogła być spowodowana ta nagła śmierć i czy mogliśmy temu w jakikolwiek sposób zapobiec......

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2017-01-25
Witam.
Po śmierci, zanim dojdzie do uogólnionej sztywności mięśni, przestają pracować mięśnie zwieracze w wyniku czego może pojawić się świeży kał i nie jest to nic niezwykłego. W przypadku nagłego, niespodziewanego zgonu u psa w stosunkowo młodym/średnim wieku (nie cierpiącego na choroby przewlekłe, u którego nie występowały wcześniej niepokojące objawy) możliwe przyczyny śmierci mogą mieć tło naczyniowe (np. udar) i/lub krążeniowe (problemy z sercem). Więcej nie sposób niestety powiedzieć bez wcześniejszej diagnostyki lub badania sekcyjnego.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl