Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Nadwaga psa

Forum

Nadwaga psa

Witam Posiadam suczkę rasy beagle. Ma ona 5 lat i jest już kilka lat po sterylizacji. Zauważyłam, że w ogólnej budowie jest nieco szersza/masywniejsza od innych psów tej rasy, więc waży trochę więcej. Mimo to ma nadwagę. Już od dłuższego czasu próbuję ją odchudzić. Zaczęłam oczywiście od zwiększenia dawki ruchu (szczególnie w wakacje), zmienienia karmy na light dobrej jakości. Oprócz karmy dostawała smakołyki (w niewielkich ilościach), jednak odejmowałam w zamian trochę karmy od dziennej dawki. Mimo stałej kontroli wagi i mojego wysiłku psina nie chudnie. W wakacje chodziłam z nią codziennie na 3 - 5 godzinne aktywne spacery. Oprócz tego, że pies nie chudnie jej waga bardzo szybko się zmienia (ważę ją o stałych porach). W związku z tym mam pytanie czym to może być spowodowane? Oczywiście chodzi mi o nieskuteczne odchudzanie. Chciałam karmić ją tylko i wyłącznie suchą karmą (bez smakołyków), ale niestety moja psina za suchą karmą nie przepada i w formie smakołyków na treningach nie chciałaby jej jeść. Czy jest możliwość, że pies miał źle wykonaną sterylizację i przez to nie może schudnąć? Dodam, że w okresie kiedy miała kiedyś cieczkę (lato i zima) sunia chce wychodzić na dwór do psów, zabawki traktuje jak szczeniaki, a gdy już napotkamy jakiegoś psa nie chce iść i odgina ogon na bok oraz wypina się. Czy np. takie zaburzenia hormonalne mogłyby mieć wpływ na wagę? Jaka może być inna przyczyna? Z góry dziękuję za odpowiedź

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2015-09-25
Niestety bywa, że po wykonanej kastracji u suki zostaje fragment lub nawet cały jajnik. Najlepiej to sprawdzić wykonując USG, w momencie gdy suka przejawia zainteresowanie psami, są widoczne objawy obrzęku sromu, czasem rui. Jeśli badaniem zostanie potwierdzona obecność jajnika nie pozostaje nic innego jak ponowna operacja.
Jednak nawet jeśli tak jest nie powinno mieć to znaczenia w procesie odchudzania. Waga zależy wyłącznie od aktywności fizycznej i dawki pokarmowej. Obecność lub brak jajników nie ma tu praktycznego znaczenia na proces odchudzania.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl