Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii mojemu psu leje sie krew z pyska

Forum

mojemu psu leje sie krew z pyska

witam! mojemu psu leje sie od wczoraj wieczor krew z pyska;/raz sie leje,po chwili ustaje i za jakis czas znowu. Niestety wczoraj bylo juz zapozno zeby go zabrac do weterynarza,dopiero dzisiaj moge z nim pojsc. Co moze byc tego przyczyna?oglnie pies ma okropny kamien na zebach i strasznie smierdzi mu z pyska,czy to moglo miec wplyw na to?pies ma juz ok 15 lat.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-09-21
Dzień dobry. Odkładanie się osadu i kamienia nazębnego prowadzi do powstania stanu zapalnego przyzębia i dziąseł. Przekrwienie towarzyszące stanowi zapalnemu sprzyja krwawieniu. Intensywny krwotok wynikać może z bardziej zaawansowanego stanu - wypadnięcia zęba, powstania przetoki do zatoki szczękowej/jamy nosowej, itp.
Badanie kliniczne w gabinecie weterynaryjnym powinno być w tym wypadku rozstrzygające. Poza tym takie badanie może być wstępem do oszacowania ryzyka znieczulenia ogólnego i zabiegu usunięcia kamienia. U starszego psa należy przed znieczuleniem wykonać także badanie krwi (morfologia i biochemia), badanie ogólne moczu oraz ewentualnie inne badania dodatkowe (zależnie od wskazań, np. EKG). Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl