Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Moja sunia ma problem z utrzymaniem moczu

Forum

Moja sunia ma problem z utrzymaniem moczu

Witam , rok temu przygarnęliśmy 4-letnią suczkę ze schroniska ( mieszaniec amstafa) , która była już wcześniej wysterylizowana . Ogólnie jest kochana i nie robi problemów prócz parokrotnego wychodzenia z domu, z powodu jej częstego oddawania moczu . Po spożyciu wody za jakąś godzinę muszę z nią wyjść ...nie utrzyma i popuszcza , co zdarzało się parokrotnie. Jest to uciążliwe , nie można zostawić jej dłużej niż 4 godziny. Nie jest to bezwiedne oddawanie moczu , okazuje kiedy musi wyjść- podając łapę . Dziennie wychodzimy z nią 5 - 6 razy . Miała podawany FURAGIN na początku, potem INCURIN ale to nie dało żadnej poprawy . Czy jest jakaś szansa na wyleczenie tej przypadłości...? Może jakiś zabieg ?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2012-07-17
Witam, należy najpierw postawić rozpoznanie, podawanie "kontrolnie" kolejnych leków nie jest dobrym pomysłem: niepotrzebnie obciąźa to organizm psa, Pani budżet oraz wydłuża czas leczenia. Proponuję badania dodatkowe takie jak badanie ogólne moczu (+ ewentualnie posiew) oraz USG pęcherza moczowego. Nawiasem mówiąc, nie sądzę aby u 4 letniej suki pojawiły się już objawy spowodowane zaburzeniami hormonalnymi.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl