Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Moja kura jest chora

Forum

Moja kura jest chora

Moje 2 nioski zachorowały , mają biegunkę , nie chodzą , nie jedzą , a jednej niosce ostatnio się pogorszylo i znosi same żółtka. Nioski mają już ponad 3 miesiące. Chcę wiedzieć czy jest to uleczalne i jak mogę im pomóc?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2014-08-29
Jest mało prawdopodobne by z takiego opisu udało się uzyskać racjonalną pomoc. Nic Pani nie pisze o wielkości stada, jak jest utrzymane, czy stosowana jest profilaktyka przeciwko chorobom zakaźnym i pasożytom. Nioski znoszą jaja od 5 - 7 miesiąca życia. Skoro są już jaja to muszą być starsze niż 5 miesięcy. Proszę o więcej danych.
lucyna36
Data dodania: 2014-08-29
Niosek jest 30 i nie prowadziłam profilaktyki przeciwko chorobom zakaźnym i pasożytniczym. Byc może nioski są starsze , od niedawna zaaczęły się nieść.
lucyna36
Data dodania: 2014-08-29
A i zapomniałam jeszscze że tym chorym kurom opadły grzebienie.
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2014-09-02
Zwykle leczenie kur polega na podaniu leków z wodą do picia, w tym przypadku musi udać się Pani do gabinetu, który prowadzi leki dla drobiu. Jeśli nigdy nie były odrobaczane, to dobrze byłoby to zrobić.
Biegunka może być wywołana u kur przez bakterie lub kokcydia, można rozważyć wykonanie badanie kału w kierunku występowania pasożytów, podniesie to koszty, ale właściwe rozpoznanie zwiększy skuteczność terapii. Antybiotyki przeciwbakteryjne nie będą skuteczne podczas biegunki wywołanej kokcydiozą. Warto także sięgnąć po preparaty mineralno-witaminowe, poprawią kondycję i nieśność.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl