Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii mój west terier sie drapie i ma odbarwioną skóre na pyszczku

Forum

mój west terier sie drapie i ma odbarwioną skóre na pyszczku

witam. Mam pytanie mój Westik suczka drapie sie. z tym problemem poszłam do weterynarza w okolicy powiedział ,że to przez kurczaka pewnie ,dał jej zaczczyk ,gdzie przez 2 tygodnie się nie drapała,ale zaszczyk przestał działać i na nowo zaczyna się drapać tylko po dolnej części ciała na sukience i lizać. Zmieniłam karme z royala dla westów na karme tla wrażliwców i alergików. Niewiem może jeszcze spróbować ją wykąpać w jakimś delikatnym szamponie? Jeszcze najważniejszy problem od wczoraj zauważyłam u niej w okolicy ust (niewiem jak to wytłumaczyć) poprostu w okolicy pyszczka nie na nosie coś niepokojącego-tak mi się wydaje jest to odbarwiona plama tak to wygląda jakby sie skóra wybielała,jakby straciła pigment,bo tamtą okolice ma czarną a teraz jakby skóra wynlakła,nie boli ją to .Niewiem czy się martwić czy to jakieś bielactwo niewiem:(bardzo prosze o odpowiedz pozdrawiam kasia

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2015-05-22
Witam.
Wiele problemów skórnych może dawać podobne objawy. W takiej sytuacji niezbędna jest kompleksowa diagnostyka. Jest ona konieczna w celu znalezienia przyczyny choroby i towarzyszących jej powikłań, które bardzo często występują przy schorzeniach dermatologicznych. Po ocenie ogólnej stanu zdrowia zwierzęcia, analizie żywienia, środowiska, itd., należy wykonać badania dodatkowe. Wykluczenie obecności pasożytów (świerzbu, nużeńców, pcheł) jest jednym z pierwszych kroków. Trzeba pamiętać, że czasem możemy otrzymać fałszywie ujemny wynik badania i niejednokrotnie warto powtórzyć zeskrobiny. Prostym i efektywnym testem, służącym wykryciu pcheł jest tzw. test bibułowy (badanie na obecność odchodów pcheł). Kolejnym krokiem są wymazy do badania bakteriologicznego (z określeniem antybiotykowrażliwości) i hodowlanego w kierunku grzybów (drożdżaki, dermatofity). Niektóre gatunki grzybów można wykryć w badaniu w świetle UV (lampa Wooda). Jednocześnie powinno też się przeprowadzić analizę struktury włosa (tzw. trichogram). Czas oczekiwania na wyniki niektórych z w/w testów może być długi. Można oczywiście podjąć leczenie wstępne, zależnie od wyglądu zmian i nasilenia świądu. Następnie, zależnie od wyników badań podejmuje się odpowiednie kroki. Skuteczność wdrożonej terapii ocenia się po 3-4 tygodniach. Jeśli świąd nadal się utrzymuje (mimo wykluczenia pasożytów i wyeliminowania wtórnych zakażeń - grzybiczych, bakteryjnych) można podejrzewać tło alergiczne choroby (alergia pokarmowa/atopia). Efekty podawania karmy typu hypoallergenic zauważalne mogą być po ok 6-8 tygodniach. Wspomagająco można podawać preparaty z kwasami omega 3 i 6,

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl