Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii mój pies nie chce jeść

Forum

mój pies nie chce jeść

Witam, Mój pies, który ma około 9 lat rasy foxterrier ma od 6 dni problem z jedzeniem. Karmiony był suchą karmą dobrego producenta. Po zmianie karmy na mokrą (z puszuki na jedno karmienie) przestał jeść i stał się jakby otępiały co jest dziwne przy tej rasie. Po odwiedzinach u weterynarza po 4 zastrzykach ( niestety nie wiem czego ale weterynarz to weterynarz) objawy ustały na jeden dzień po czym po całym dniu hasania znów wróciły. Pies unika mięsa, spożywa jedynie około 10 dkg paszteu podawanego z ręki i to wszystko. Niestety nie mogę w pełni opisać wszystkich objawów ponieważ pracuję znaczną odległość od domu a informacje otrzymuje telefonicznie od mojej matki. Warto dodać iż pies nigdy nie miał problemu z apetytem wręcz przeciwnie. Jutro pies ma mieć zrobioną morfologie lecz chciałbym poznać choć trochę opinię innych specjalistów ponieważ już raz zawiodłem się w sposób znaczący na weterynarzu zajmującym się moim psem. Wiem że nie są to pełne informacje i ciężko jest odpowiedzieć na takie pytanie lecz mimo wszystko proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Paweł

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Tomasz Kutrzuba
Data dodania: 2012-10-17
Niestety, dał Pan niewiele informacji, więc można tylko pospekulować, czym może być spowodowany stan psa; gdyby była to zwykla nadkwaśność treści i zgaga, pies prócz osowiałości miałby odruchy wymiotne; zmiana karmy może skutkować biegunką czy zgagą, niechęcią do jedzenia przez kilka kolejnych dni. W karmach mokrych (marketowych, średniej klasy) znajduje się spora ilość białka sojowego, mączki kostnej z mięsa oddzielonego mechanicznie i dosmaczaczy chemicznych, więc jeśli pies był karmiony karmą suchą premium a dostał marketową puszkę, może nie czuć się dobrze jeszcze kilka dni, choć na ogół takie sytuacje kończą się tylko biegunką. Myślę, że jeśli stan psa jest bez zmian lub gorszy będzie trzeba wykonać badanie morfolog.i biochemiczne krwi, być może też usg jamy brzusznej. A może problem wystąpił gdzie indziej a nałożył się pechowo na zmianę karmy? Dokładne przebadanie psa powinno wiele wyjaśnić. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl