Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Mój mały ork ma pchły!!!

Forum

Mój mały ork ma pchły!!!

Witam, mam 7 tygodniowego yorka, niestety wczoraj zauważyłam małe podłużne pasożyty w jego sierści, mało tego w oko wpadły mi też małe ranki psa to swedi bo bez ustanku się "kopie". Na internecie znalazłam inf,wyżej przez mnie opisane spostrzeżenia wskazują na alergiczne zapalenie skóry wywołane właśnie przez pchły. Można to wyleczyć pod warunkiem wytępienia pasożytów i stąd właśnie moję pytanie, czy nie zaszkodzą mojemu psu preparay pasożytobójcze typu kropelki, proszek bardzo proszę o szybką odpowiedź chce pomóc mojemu psu. z góry bardzo dziękuje za odpwoiedź pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-10-24
Witam, dla tak małego pieska bardziej wskazany jest preparat w sprayu, zawiera tą samą substancję czynna ale jest bezpieczniejszy (można stosować już w drugim tygodniu życia). Areozol jest nieco droższy jednak przyda się później do zabezpieczania przeciw kleszczom. Należy również zadbać o odrobaczenie, ponieważ często równolegle występuje inwazja tasiemca. Aby terapia była skuteczna należy dokładnie wysprzątać środowisko w którym przebywa, ponieważ jaja pcheł pozostają długo inwazyjne. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl