Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Mój jamnik dziwnie się zachowuje

Forum

Mój jamnik dziwnie się zachowuje

Witam, Mój jamniczek (12 lat) dzisiaj zaczął się bardzo dziwnie zachowywać, jest jakby bez sił, nie ma ochoty na spacery, nie chce się głaskać (chociaż na co dzień jest ogromnym pieszczochem) leży tylko i cały czas się wierci z miejsca na miejsce, chociaż nigdy tak nie robił. Poszłam z nim do weterynarza, zrobiono mu wymaz krwi, ponieażniedawno został ukąszony przez kleszcza, ten jednak nic nie wykazał. Pani doktor powiedziała, że może jest mu po prostu za gorąco, schłodziłam go ale wciąż się tak zachowuje i widać że cierpi. Jutro mamy się znowu pokazać. Bardzo proszę o jakąś opinię, co może mu dolegać. Psina w zeszłym roku została wykastrowana, przez to troszkę przytył, a ze starości ma też problemy ze stawami. Pozdrawiam serdecznie

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2011-06-10
Dzień dobry.
Jeśli stan psa i jego zachowanie wciąż budzi niepokój, warto kontynuować diagnostykę, aby znaleźć źródło problemów. Jeśli wynik badania klinicznego w gabinecie i ocena rozmazu krwi nie pozwoliła na postawienie rozpoznania, można wykonać kolejne badania. W pierwszej kolejności do oceny stanu ogólnego organizmu służą pełne badanie krwi (morfologia i biochemia) oraz badanie moczu. Kolejnym krokiem są zwykle badania z zakresu diagnostyki obrazowej jak RTG i USG. W tak przeprowadzonym toku badań najczęsciej udaje ustalić rozpoznanie lub przynajmnije znacznie zawęzić listę rozpoznań różniowych.
W przeciwnym razie niespecyficzne objawy u starszego psa (gorsze samopoczucie, mniejsza aktywność) mogą dotyczyć właściwie każdej jednostki chorobowej i nie są w stanie naprowadzić nas na właściwy trop. Można oczywiście na różnych etapach tego postępowania wdrożyć terapię objawową, jednak nie powinna ona być podstawą postępowania. Wówczas ciężko jest przewidzieć rezultat takiego działania.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl