Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii miauczenie

Forum

miauczenie

witam zostałam szczęsliwa posiadaczką kotka brytyjskiego. Ma 10 tygodni i jest samodzielny.Ja mam go od dwóch dni i nie spałam przy nim nawet godziny. W nocy kotek tak bardzo miauczy że nie daje się wytrzymać. Nie pomaga głaskanie i przytulanie. Chodzi po domu i miauczy. Dzisiaj obudził nawet sąsiadów. Czy można mu podać jakieś lekkie leki na spanie bo sąsiedzi wymeldują mnie z domu!!!!

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-12-09
Dzień dobry.
Zmiana miejsca zamieszkania może u (nie tylko młodego) kota spowodować silny stres, mogący objawiać się m.in. częstym i głośnym miauczeniem. Zdaje sobie sprawę, że taka sytuacja jest uciążliwa, jednak w takich wypadkach najlepszym lekarzem jest czas. Kot w końcu przyzwyczai się do nowego miejsca i częste miauczenie (niekoniecznie całkowicie, jeśli jest kotem "gadatliwym") ustąpi. Można spróbować skrócić ten czas i ułatwić kotu zaakceptowanie nowej sytuacji, poprzez stosowanie łagodnych środków uspokajających np. opartych na kocich feromonach policzkowych, jednak ich działanie także nie musi pojawić się natychmiast. O odpowiednie preparaty można zapytać w gabinecie weterynaryjnym lub dobrze zaopatrzonym sklepie zoologicznym. Mocniejsze środki w takim przypadku są niewskazane z powodu możliwych działań niepożądanych. Mam nadzieję, że ten stan nie potrwa długo i nie skończy się konfliktem z sąsiadami, cierpliwości.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl