Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii miauczący kot

Forum

miauczący kot

Od miesiąca mam wykastrowanego,rocznego kota syberyjskiego.Jest to mój pierwszy kot.Dostałam go ponieważ w swoim domu był atakowany przez pozostałe koty.Kot jest dość dziki,nie pozwala się dotknąć,ucieka gdy idę,śpi tylko na twardym(podłoga lub parapet),ładni się załatwia do kuwety,ma apetyt.W ciągu tego miesiąca zrobił znaczne postępy,siada coraz bliżej mnie,przybiega gdy jestem w kuchni i szykuję mu jedzonko,nauczył się bawić.Ma u mnie nieograniczony czas na oswojenie się. Jeśli nie będzie przytulakiem to trudno.Akceptuję to.Problemem jest jego miauczenie.W ciągu dnia wygląda to tak jakby chciał zwrócić na siebie uwagę,ale w nocy jest to nie do wytrzymania.Wydziera się żałosnym głosem 3-4 razy w ciągu nocy. nie pomagają zabawy przed snem. Zupełnie nie wiem o co chodzi i co z tym zrobić.Zaczynam padać z niewyspania.Proszę o radę.Dzięki

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-09-11
Dzień dobry, W przypadku braku innych, niepokojących objawów u kota, takie zachowanie wynika najprawdopodobniej ze stresu związanego ze zmianą miejsca zamieszkania. Dobrą wiadomością jest to, że kot powoli przyzwyczaja się do nowej sytuacji. Całkowite "oswojenie" się z nią może mu jednak zająć jeszcze trochę czasu. Ile to będzie trwało - tego niestety nie sposób dokładnie przewidzieć. Można spróbować pomóc kotu (i Pani) przejść przez ten okres stosując łagodne środki uspokajające. O konkretne preparaty (oparte na kocich feromonach) najlepiej zapytać w gabinecie weterynaryjnym. Pozdrawiam.
irena122
Data dodania: 2010-09-12
Witam,dzięki za radę.No cóż będziemy czekać.Jeszcze raz dziękuję

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl