Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Mastektomia i usunięcie macicy

Forum

Mastektomia i usunięcie macicy

13 stycznia br moja sunia Kaja miała operację usunięcia macicy ,przepukliny pępkowej i mastektomię.Psinka ma 10 lat .Serce i płuca w bd stanie wynik krwi tez.Pies jest po operacji apatyczny,spuchły jej obie przednie łapy.Nie chce jeść pije bardzo mało.Dostaliśmy antybiotyki po 1,5 tabletki 2x dziennie i syrop przeciwbolowy.Psina nie chce chodzić.W poniedzialek wizyta kontrolna.Boję sie że cos jest nie tak .Najwiecej mam obaw ze sunia nie chce jesc i przez to jest coraz słabsza i co za tym idzie nie bedzie sie dobrze wszystko goilo.Wiadomo ze zaraz zglosze wszystkie obawy wetowi ,ale co więcej moge od siebie zrobic.Ile taki stan moze trwac.Czy te wszystkie objawy sa normalne po tak rozleglej operacji.Jestem zalamana jej stanem .....

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2017-01-16
Tego typu rozległe zabiegi operacyjne zawsze łączą się z dużym bólem. Warto wtedy stosować ponadstandardowe leki przeciwbólowe, zwykle do niesterydowych leków przeciwzaplnych dodaje się opioidy, by łagodzić objawy bólu. Obrzęki po mastektomii także nie należą do rzadkości, związane to jest bezpośrednio z napięciem skóry i masywnym uszkodzeniem naczyń limfatycznych.
By poznać obecny stan kliniczny po zabiegu warto jest wykonać badanie krwi i zareagować zależnie od wyników i objawów klinicznych. Niestety bez klinicznego badania nie jestem w stanie nic więcej doradzić, ale na pewno opisanych objawów nie wolno lekceważyć.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl