Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Masowe odrobaczanie kotów

Forum

Masowe odrobaczanie kotów

Witam, u mojej babci na wsi jest aż 15 kotów. Jakiś czas temu zauważyłam, że niektóre z nich mają robaki, gdyż znajdowałam m.in. nicienie w miejscach, gdzie śpią. Oczywiście odrobaczałam je w miarę swoich możliwości i funduszy, ale wiem, że to bez sensu gdy odrobaczę tylko połowę. Dlatego tu moje pytanie, czy istnieje jakiś preparat ( w miarę nie drogi), którym bym mogła odrobaczyć na raz te stadko, albo jakieś pasty. Zastanawiałam się nad kupnem tabletek CEVA CESTA CAT FLAVOUR, gdyż jest ich aż 10 szt w opakowaniu. Wtedy kupiłabym oczywiście dwa, ale nie wiem jak bardzo są skuteczne. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2017-02-14
Dzień dobry.
Ma Pani rację, że odrobaczenie ma sens jeśli odrobaczone jest jednocześnie całe stado. W zależności od intensywności i rodzaju inwazji dobiera się odpowiedni preparat. Najlepiej zacząć od badania kału w celu ustalenia rodzaju pasożyta. Preparatów jest dużo na rynku. Jeśli badanie kału w Pani okolicy nie jest możliwe, proszę udać się do swojego lekarza weterynarii, który powinien dobrać Pani odpowiedni preparat dla dużej ilości kotów. Jeśli u pani babci są również psy, je również należy odrobaczyć.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl