Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Mały wzrost psa

Forum

Mały wzrost psa

Mam suczkę rasy Syberian Husky. Z książeczki zdrowia wynika, że ma 11 miesięcy, z czego weterynasz, do którego chodzę ocenił jej wiek na mniej więcej 9 miesięcy. Rodzice psa są wzorcowymi psami tej rasy. Ma przepisane witaminy MEGAVIT (fosforan wapnia) i dostaje je już od 2 miesiąca życia. Do jedzenia dostaje suchą karmę tak jak i gotowane jedzenie. Gdy miała 6 miesięcy dostała uczulenia i przyjmowała zastrzyki. Od niedawna jest przyuczana do biegania przy rowerze i w zaprzęgu, co wiąże się z wysiłkiem. Niby jest zdrowa i bardzo szybka, ale niepokoi mnie fakt, że jest niskim psem jak na tą rasę. Nie wiem czy jeszcze urośnie. Może to przez uczulenie? Ale wątpie... Podobnież powinna już wyglądać jak dorosły pies. Jednak nadal przypomina trochę szczeniaka. Czy pies ma jeszcze szanse urosnąć? Może powinna mieć specjalną dietę lub coś innego? Czy powinna jeszcze przyjmować jakieś inne witaminy? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2012-09-20
Proszę się nie martwić skoro ma około roku to powinna jeszcze trochę urosnąć. Choć niekoniecznie dużo. Trudno to określić, gdyż w pytaniu nie podano dokładnego wieku, wysokości w kłębie ani wagi. Proszę o dokładne dane, wtedy i odpowiedź będzie bardziej precyzyjna.
Pozdrawiam.
husky132
Data dodania: 2012-09-21
Suczka, według weterynarza ma 9 miesięcy, waży 16 kg, a w kłębie ma 49cm.
husky132
Data dodania: 2012-09-21
Suczka, według weterynarza ma 9 miesięcy, waży 16 kg, a w kłębie ma 49cm.
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2012-09-23
Typowy wzorzec rasy przewiduje dla suk masę 16 - 23 kg, a wysokość w kłębie 51 - 56. Skoro ma 9 miesięcy to na pewno przekroczy 16 kg oraz urośnie wymagane dwa cm.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl