Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Łysienie i schodząca płatami skóra u szczeniaka ratlerka

Forum

Łysienie i schodząca płatami skóra u szczeniaka ratlerka

Rasa-Ratlerek Płeć- Pies Wiek- 13 tygodni Waga- 1,4 kg Zaszczepiony - 3 dawki Odrobaczany - 5 razy Żywienie- Royal Canin Junior Warunki mieszkaniowe - dobre, mieszka z nami w mieszkaniu w bloku. Kał - bez zmian, nie zauważyłam nigdy robaków Szanowni Państwo bardzo proszę o radę. Moj szczeniak od początku miał mało sierści na brzuszku, za uszami, na uszach, na łebku a także 1 łysą plamke na grzbiecie, 4 tyg temu zauważyłam na skórze maleńkie strupki (wyglądały jak rozsypane krostki.) Okazało się, że ma jakiegoś pasozyta więc Pani kazała mi dawać przez 7 dni antybiotyk (ok. 0,1ml x 1 dzień) , gammolen. Strupki zaczeły odpadać jak łupież. Pani dr obiecała, że juz jest dobrze i sierść napewno odrosnie. Jednak minęły 3 tyg a sierść nie odrosła, ostatnio mojemu pieskowi zaczeła schodzić płatami skóra przy uszach - tylko w tym miejscu i jeszcze bardziej wyłysiał. Od tej pory je i pije o połowe mniej. Poza tym zachowuje się jak zawsze żywotnie. Obecnie Pani dr (Warszawa- Ursynów) nie wie co jest mojemu pieskowi. Mam nadzieję, że w pełni opisałam problem i moge liczyć na wskazówkę co mam dalej robić. Pozdrawiam Magda C.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2011-05-05
Dzień dobry

Przy diagnozowaniu schorzeń skórnych trudno oczekiwać rezultatów bez oparcia diagnozy o rutynowe badania dodatkowe. W takim przypadku w gabinecie można wykonać badanie lampą Wooda - by potwierdzić infekcję grzybiczą oraz badanie mikroskopowe zeskrobiny - by potwierdzić infekcję pasożytniczą. W zewnętrznym laboratorium, gdy jest taka potrzeba można wykonać badanie bakteriologiczne, mykologicze lub alergologiczne.
Podobne postępowanie do wyżej opisanego pozwala ustrzec się przed popełnieniem podstawowych błędów diagnostycznych, które rzutują na pomyślność postępowania terapeutycznego.

W przypadku opisanym w poście skupiłbym się na wykluczeniu nużycy, najprościej to zrobić wykonując i oceniając mikroskopowo zeskrobinę wykonaną z kilku różnych miejsc na skórze.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl