Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Luźne i częśte stolce u psa

Forum

Luźne i częśte stolce u psa

Witam, od tygodnia mam suczkę mix pekińczyka i spaniela, sunia ma prawie 2 lata. Wzięłam ją od kobiety która nie mogła się już nią dłużej zajmować. Sunia była karmiona wszystkim co jedli domownicy a jej właścicielka zapewniała że piesek nie ma żadnych związanych z tym problemów. Nadmienię że sunia ma lekka nadwagę ok 2-3 kg. Od momentu jak wzięłam ją do siebie sunia robi 4-5 kupek dziennie, są one luźne czasem żółtawe. W chwili obecnej daję jej makaron z kurczakiem i marchewką oraz probiotyk, niestety nic się nie zmieniło. Co mogę jeszcze zrobić, czy to wynik stresu? Sunia wydaje się być w dobrej kondycji, nie jest osowiała, chodzi z podniesionym ogonem, chętnie zjada. Bardzo proszę o radę.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Tomasz Kutrzuba
Data dodania: 2012-08-10
Proszę pieska odrobaczyć, tydzień po odrobaczeniu trójskładnikowym preparatem warto wykonać badanie krwi (morfologia i biochemia) oraz badanie kału. Proponuję także zrezygnować z kurczaka i marchewki - mięso kurcząt ze sklepu nie jest wcale cudem dietetycznym, marchew rozluźnia stolce. Jeśli nie można karmić dobrym gotowym jedzeniem dla małych ras, warto przestawić się na mięso wołowe, cielęce, indycze i różnorodne warzywa. Wiele małych psów cierpi na przebiałczenie. Zasada dietetyczna jest taka - im większy pies, tym dostaje więcej białka. U małych ras - jamnik, pekińczyk, shih tzu czy york w diecie powinno być mało białka a więcej tłuszczu; na 2/3 warzyw i ryżu czy kaszy przypada nie więcej jak 1/3 mięsa. Rygorystyczni właściciele małych ras zmniejszają zawartość mięsa w karmie nawet do 1/4. Natomiast duże psy jadają mięso w odwrotnej proporcji (o ile nie są starsze czy schorowane). Białko to czysta energia, mały pies jej tyle nie potrzebuje, więc białko odkłada się w tłuszcz, rozpad nadmiaru białek truje organizm, który nie radzi sobie z nadmiarem toksyn. Początkowo przebiałczenia nie widać, z czasem powoduje poważne schorzenia i niekiedy konieczność trzymania diety wątrobowej, czy nerkowej do końca życia psa.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl