Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Lużna kupka u szczeniaka kontra cieczka

Forum

Lużna kupka u szczeniaka kontra cieczka

Moj 8 miesieczny Pomeranian od 4 dni ma luźną kupkę. Po zalatwieniu sie psiaka zauwazam kropki krwi... Ogólnie wydaje mi sie, ze ona przechodzi teraz swoja pierwsza cieczke... choc pewnosci nie mam.... Nie bardzo jestem w stanie okreslic skad ta krew sie wydostaje... Przy robieniu siku - nie zauwazam krwi. Jednak przy robieniu kupki, krew sie pojawia. Niewiem czy to moze byc wydalane z pochwy psiaka podczas wysilku przy robieniu kupy czy ta krew jest z odbytu. Jesli chodzi o samego psa... prócz tego ze duzo podsypia sobie, nie ma apetytu i wg mnie ma delikatnie nabrzmiala pochwe to piesio zachowuje sie calkiem normalnie.... Nie widac u niego innych niepokojacych objawow.... Ospalosc, brak apetytu.... podczytywalam, ze moze to byc jedna z oznak cieczki... ale skad ta krew i luzny stolec? Przez 1.5 dnia odkad pojawil sie ten luzny stolec, rowniez maluch moj wymiotowal... Moze ktos bedzie w stanie mi podpowiedziec czy mam sie czyms zaczac martwic i udac sie z nia do lekarza czy luzna kupka plus ta krew moze byc jednak oznaka ze malutka przechodzi cieczke?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2015-07-01
Dzień dobry. Takie objawy są niespecyficzne i mogą wynikać z wielu przyczyn. Należałoby znaleźć ich źródło, przede wszystkim ustalić źródło krwawienia. Zachęcam do wizyty w gabinecie weterynaryjnym. Lekarz po zebraniu szczegółowego wywiadu (m.in. odnośnie pracy przewodu pokarmowego), zbada suczkę a w razie potrzeby zleci lub wykona badania dodatkowe (jak badanie kału i/lub moczu). Tak przeprowadzone postępowanie powinno rozwiać wątpliwości.
katka79
Data dodania: 2015-07-02
Dziekuje slicznie za odpowiedz. Tego wlasnie sie obawialam, ze bez wizyty sie nie obedzie.
Dzis maluszek mój juz nie robil kupki... wiec moze sie cos klaruje?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl