Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii linienie u kotki

Forum

linienie u kotki

Mam pytanie mam 3 roczną kotkę która mi bardzo linieje nie wiem czy to może jest chora? Choc nie wygląd bo bawi się i ma wspaniały apetyt. Co mnie jeszcze martwi, podaje jej do jedzenie mokrą karmę a na przekąskę słucha i co najgorszę to to że po tej słuchej karmie nie chce mi pic wody? Ogólnie mało co pije. Od czasu do czasu daje jej mleko zorcięczone z woda w bardzo małej ilości. Nie wiem dlaczego? Proszę o radę?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-08-27
Mokra karma zawiera stosunkowo dużo wody i jeśli stanowi ona główną część posiłku, to kotka ma prawo odczuwać niewielkie pragnienie. Rozcieńczone mleko nie jest kotce potrzebne. Zapewnienie dostępu do świeżej i czystej wody w zupełności wystarczy. Na jakość okrywy włosowej ma wpływ kilka czynników. Jeśli stan ogólny nie budzi zastrzeżeń, jest mało prawdopodobne, aby nasilone linienie było wynikiem choroby ogólnoustrojowej. Ważnym elementem wpływającym na wygląd skóry i sierści jest żywienie. Pełnoporcjowa karma dobrej jakości dopasowana do wieku kotki powinna zapewniać zwierzęciu wszystkie podstawowe składniki pokarmowe a także niezbędne witaminy i mikroelementy. Dzięki wysokiej strawności takich karm i dobrej przyswajalności składników pokarmowych organizmowi niczego nie brakuje. Jeśli stosowane jest inne żywienie, można do niego dołączyć preparaty oddziałujące korzystnie na stan skóry i włosów - wielonienasycone kwasy tłuszczowe, biotynę, cynk. Na rynku dostępny jest cały szereg preparatów dla kotów z różnymi kombinacjami w/w składników. Można o nie zapytać w gabinecie weterynaryjnym lub sklepie zoologicznym. Warto też rozważyć zmianę żywienia w przypadku wątpliwości co do jakości karmy. Trzeba pamiętać, że zarówno zmiana diety i/lub stosowanie preparatów wpływających na stan okrywy włosowej przynosi efekty dopiero po pewnym czasie, często po kilku tygodniach.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl