Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Lęki dorosłego psa

Forum

Lęki dorosłego psa

Moja 8 letnia suczka od zawsze panicznie boi się burzy i wszystkie podobne dźwięki kojarzą się jej z burzą, dlatego ciągle żyje w nieprzerwanym stresie. Problemem stają się wyjścia poza działkę, by mogła się załatwiać na łące. Nie wiem jak mam jej pomóc, bo to nie jest tak, ze wszystkie psy boją się burzy. Ostatnio podczas burzy uciekła nam z działki, wytarmosiła "dziurkę" pod siatką, lub wdrapała się po siatce i nie było jej 3 dni, przypadkiem została znaleziona. Miejscowi weterynarze rozkładają ręce, a ja nie mogę stale być z nią w domu, gdyż pracuję. Suczka nie toleruje budy ani kojca, już to przerabialiśmy, w domu też nie może przebywać cały czas, to spory pies i lubi być na powietrzu. Proszę mi poradzić czy można jej pomóc?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2011-07-12
Problem jest trudny do rozwiązania. W tym przypadku proponuję zastosować leki przeciwdepresyjne, które mogą osłabić pewne fobie do akceptowalnego poziomu. Warto też umówić się na wizytę do lekarza behawiorysty, specjalistów z tej dziedziny stale przybywa i warto skorzystać z ich doświadczenia.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl