Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii lęk i brak chęci do zabawy u małego kotka

Forum

lęk i brak chęci do zabawy u małego kotka

Mam 4-miesięcznego kocurka. Jest u mnie już 2 tygodnie, a nie przejawaia żadnych chęci do zabawy. Pamiętam jak mój poprzedni kot, gdy był w tym wieku, szalał po całym mieszkaniu. Nasz Czesio nigdzie nie wychodzi. Na kolanach za to jest cudowny, mruczy i tuli się. Jednakże pozostawiony sam sobie szybko ucieka do swojego koszyka i z niego nie wychodzi, chowa się też pod meblami i strasznie się boi. Kotek sam korzysta z kuwetki i sam je, i tylko wtedy porusza się sam. Smutno nam, że nie chce się bawić, nie wydaje z siebie prawie żadnych dźwięków. Początkowo trochę prychał na nas, a teraz czasami coś miauknie przy wyciąganiu z koszyka, ale prawie niesłyszalnie. Pochodzi z profesionalnej, dobrej hodowli, ale obawiamy się, że tam po odstawieniu od mamy przebywał tylko z kotami i nie był dopieszczony. Kupiłam nawet feromony kocie policzkowe, których zapach ma kota przyjaźnie nastawić do domu, w którym mieszka. Po tygodniu jednak nie widzę zmian. Zaczęłam nawet snuć przypuszczenia, że coś jest z nim nie tak. Czy jest szansa na zmianę jego psychiki, czy też już zawsze będzie taki "wycofany"?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-09-25
Dzień dobry. W takiej sytuacji najlepszym lekarzem jest czas. Zmiana miejsca zamieszkania potrafi być dla niektórych kotów bardzo silnym stresem. Adaptacja do nowego miejsca i przyzwyczajenie się do nowych osób mogą zająć kotu nawet kilka tygodni. W tym czasie staramy się delikatnie wychodzić na przeciw potrzebom kota, zachęcamy łagodnie do zabawy, okazujemy ciepło poprzez głaskanie czy przytulanie wtedy, gdy kot ma na to ochotę. Jeśli chowa się w miejscu, które uważa za bezpieczne, nie niepokoimy go. Proszę spokojnie zaczekać, zachowanie kocurka ma szansę się zmienić. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl