Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Łapka:(

Forum

Łapka:(

Witam:) mam pytanko gdyż moja 11 miesięczna suczka (buldożka francuska) ostatnio drapała w drzwi od ogródka (na drzwiach jest wiklina) i coś stało sie w jej łapke a dokładnie pod paznokciem ( nie jest to poduszka) tzn leci jej krew od czasu do czasu centralnie z pod paznokcia między poduszką a paznokciem , myślałam że prawdopodobnie wbiła sobie jakąś drzazge od maty wiklinowej ale dokładnie obejrzałam łape pod paznokciem i nic nie zauważyłam.. trochę kuleje na łapkę i nie lubi kiedy ją się dotyka po zranionej łapce.. na początku kiedy leciała jej krew wziełam wodę utlenioną i przemyłam jej rankę a następnie posmarowałam w żelu rivanolem.. nie wiem co robić :(czy zastosować jakąś inną maść czy smarować rivanolem i zabandażować?? z góry dziękuję za odpowiedź :)Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2011-04-26
Dzień dobry.
Jeśli problem nie ustępuje łapkę powinien obejrzeć lekarz weterynarii. Ciało obce, jak drzazga, nie zawsze jest widoczne, może jednak powodować miejscowy stan zapalny, bolesność, może też dojść do tworzenia się ropnia. Ocena w gabinecie pozwoli określić czy w tym wypadku wystarczy terapia miejscowa z zastosowaniem dostępnych w domu preparatów czy też konieczne będzie inne postępowanie.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl