Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii laczego ?

Forum

laczego ?

Witam mam 2 brzanki sumatrzańskie od tygodnia. Są w akwarium razem z 2 gupikami i 2 molinezjami czarnymi oraz małym glonojadem. Od dzisiaj rana zaobserwowałam u jednej z brzanek że płynąc przechyla się na bok. Zaniepokoiło mnie to. Po południu zobaczyłam że oboje tak pływają (jest to samiec i samiczka). To już mnie zasmuciło na prawdę przeczesując internet w poszukiwaniu leku na ich objawy zobaczyłam że wiele osób odpowiada że to początek ich końca że już nie długo mogą zdechnąć. Martwię się o nie. Nie były agresywne w stosunku do siebie i też innych osobników w akwarium. Może to przez zbyt mały litraż wody (25l)?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2014-09-02
Kupując ryby należy zwrócić szczególną uwagę jak się zachowują, podejrzane są takie, które nie pływają, zalegają na dnie, mają zaburzenia równowagi. czy nie mają zmian skórnych, białych guzków, nastroszonej łuski, postrzępionych płetw. Po zakupie także ważna jest codzienna obserwacja zachowania i apetytu. Należy pamiętać by ryby po zakupie były wpuszczane powoli, trzeba wodę w torebce wymieniać stopniowo z wodą z akwarium.
Z powodzeniem można leczyć większość zmian skórnych, o ile leczenie będzie rozpoczęte w porę. Objawy zaburzenia równowagi mogą wynikać z zatrucia, uszkodzenia narządów wewnętrznych, dysfunkcji przewodu pokarmowego. Trudno w takich przypadkach mówić o skutecznym leczeniu, niestety przy nieodpowiednich warunkach bytowania takie objawy zwykle kończą się śmiercią rybek.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl