Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii L-lizyna na koci katar- ludzkie odpowiedniki

Forum

L-lizyna na koci katar- ludzkie odpowiedniki

Witam, Mam pytanie odnośnie ludzkiego odpowiednika preparatów na bazie lizyny dla kota, typu Felisa czy Enisyl F. Otóż ze względu na kolsalne ceny tychże preparatów, biorąc pod uwagę, iż opiekuję się kilkunastoma kotami, nie mogę sobie pozwolić na ich zakup. W poszukiwaniu tańszego odpowiednika znalazłam L-lizynę ludzką firmy MyProtein. Cena tego aminokwasu w porównaniu ze specyfikami weterynaryjnymi jest niezwykle atrakcyjna, przy czym producent zapewnia, że jest to czysta lizyna, bez żadnych dodatków ("Skład: 100% l-lizyna"). Czy przy zachowaniu odpowiedniej dawki mogę taką lizynę podawać kotom? Wszystkie chorują na herpeswirozę, a mi bardzo zależy na immunostymulacji celem zminimalizowania objawów.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2017-01-03
Nie znam osobiście tego preparatu jednak jeśli jego skład i postać jest tożsama i da się go odpowiednio dawkować nie naruszając jego struktury to można go w praktyce używać zamiennie, jednak polskie prawo farmaceutyczne wprowadza pojęcie kaskady stosowania leków która to zabrania stosowania leków dla ludzi jeśli są dostępne te same leki dla zwierząt. Jeśli preparat ten jest lekiem a nie suplementem to podlega on pod kaskadę i stosowanie go u zwierząt jest łamaniem prawa.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl