Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Kulejąca kotka

Forum

Kulejąca kotka

Witam. Wczoraj wieczorem moja dwu miesięczna kotka miała konflikt z psem - została ugryziona w udo i rzucona o szafę. Przez chwilę miała drgawki, lekko pociekła jej z nóżki krew ale krwawienie szybko ustało. 20 minut po tym zdarzeniu wszystko wróciło do normy i kotka się uspokoiła. Po ugryzieniu jest malutkie rozcięcie w okolicy uda z rany nie wydobywają się żadne płyny (ranę przemyto ciepłą wodą) jednak kotka kuleje, praktyczne nie staje na nóżkę, prawie cały czas leży, jest odrobinę chętna do zabawy i ma apetyt. Niestety w okolicy nie ma żadnego weterynarza, jestem sam w domu i nie posiadam auta dlatego proszę o pomoc. Zwracam się z prośbą o jakiekolwiek wskazówki ponieważ bardzo się martwię i nie wiem co robić.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2013-07-22
Dzień dobry. Niestety nie ma tu innej rady, jak znaleźć sposób, żeby udać się do gabinetu weterynaryjnego. Kotkę powinien zbadać lekarz, dokładnie ocenić stan kończyny, konieczne może być też zdjęcie RTG. Tego nie da się zrobić w domu. Należy pamiętać, żeby nie podawać też zwierzętom leków na własną rękę (szczególnie większość powszechnie dostępnych ludzkich środków przeciwbólowych może być dla kotów toksyczna).

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl