Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii krwisty wyciek z oka i problemy z poruszaniem u szczura

Forum

krwisty wyciek z oka i problemy z poruszaniem u szczura

Witam, mój szczur od kilku dni ma krwisty wyciek z oka, jest mniej aktywna, gdy śpi na hamaku to czasem z niego spada na niższe piętro i przez chwile się nie rusza, tak jakby miała jakiś skurcz, od czasu do czasu ma tą wydzielinę także z nosa, ale jaśniejszą. Byłam z nią u weterynarza 2 dni temu. Zaleciła dać witaminę C, żadnych problemów z oddychaniem nie stwierdziła. Kazała poczekać tydzień, i w razie potrzeby wrócić, to dostanie steryd. Niestety szczurka ma ten wyciek coraz większy i mam wrażenie, że ma problemy z widzeniem- chodzi w kółko po klatce i podtrzymuje się szczebelków. Przetarłam jej oczko kilka razy wilgotnym płatkiem kosmetycznym. a witaminę w postaci kropli dodałam do wody i daje do jedzenia. Czy mam przecierać to oko np. rumiankiem? Bardzo proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2014-09-04
Wyciek z oka u szczura zwykle jest związany z produkcją czerwonej wydzieliny zawierającej porfiryny z gruczołu Hardera umiejscowionego w oczodole. Jako taki traktowany jest jako objaw stresowy, rzadko wynika z samego zapalenia tego gruczołu. Można rozpatrywać tu stres środowiskowy lub związany z chorobą somatyczną. Zwykle wymagana jest dalsza diagnostyka lub ogólne leczenie objawowe. Zwykle nie ma potrzeby stosowanie kropli do worka spojówkowego.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl