Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Krwawienie z odbytu u kota.

Forum

Krwawienie z odbytu u kota.

Dzień dobry. Mniej więcej miesiąc temu u mojego kota pojawiło się krwawienie z odbytu. Krwawienie jest nieregularne. Występuje ok. raz w tygodniu. Po załatwieniu pojawiają sie kropelki krwi na odbycie. Kot jest na karmie Royal Canin Intestinal, był odrobaczony tabletką Cestal, dodatkowo miał badanie kału z trzech dni pod kątem pasożytów. Badanie nic nie wykazało. Poza tym miał dwa razy pobieraną krew. Za drugim razem badanie krwi było z rozmazem manualnym. Wyszła podwyższona Kreatynina w badaniu pierwszym 2,2 w drugim 1,9, mocznik w normie 55,8 (Czy tylko podwyższona kreatynina wskazuje na problemy z nerkami?-kot ma 3 lata) Badany był również potas, sód i fosforan. wszystko w normie. Podwyższone lekko erytrocyty 10,70, hemoglobina 15,7, hematokryt 47,2, limfocyty 59%. Obniżone segmenty 37 %. Jeden weterynarz zalecał zrobic kolonoskopię, ale trudno mi się na razie na ten zabieg zdecydować. Drugi zalecił po badaniach krwi zrobić USG. Czy USG mogłoby wykazać miejsce krwawienia? Kot jest wykastrowany i waży 5 kg. Je normalnie, załatwia się raz dziennie. W kale nie zauważyłam krwi. Prosze o odpowiedź bądź podpowiedź co może być przyczyną krwawień. Dziękuję.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2013-08-09
Tak jak zalecali koledzy, ja proponuję zacząć od USG a potem kolonoskopie ze względu na inwazyjność badań. Badanie kału również bym powtórzył ponieważ może być ono fałszywie ujemne. Kot odżywia się prawidłowo, badanie kliniczne jak rozumiem nić nie wykazało, dotychczasowe badania dodatkowe również nic konkretnego nie wskazały, bez kolejnych badań nikt nic nie wywróży, krew w kale co prawda zawęża rejon poszukiwań do jelita grubego jednak jest to objaw wbrew pozorom mało specyficzny, pod uwagę należy wziąć pasożyty, zapalenie, choroby zakaźne, ciało obce, nowotwór.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl