Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii KREW W MOCZU PO OPERACJI ROPOMACICZA

Forum

KREW W MOCZU PO OPERACJI ROPOMACICZA

DZIEŃ DOBRY, moja suka,ok. 11 lat, miała 4 dni temu operację usunuiecia ropomacicza. Wczesniej było wykonane USG, gdzie uklad moczowy był w porządku : pęcherz czysty bez złogów, nerki prawidłowe. Operacja przebiegła pomyślnie, jednak po 2 godz. sunia dostała krwotoku. Okazało się, że ma słaba krzepliwoć krwi, czego wcześniej nie zadano. Po 2 godzinach zmagania się, udało sie doprowadzić wszystko do końca. Prez kilkanaście godzin sprawdzałam , czy nic sie nie dzieje, jednak rana zasklepiła się i normalnie goi. Na drugi dzień po operacji ( dzisiaj mija trzeci dzień), podczas pierwszego i kolejnych spacerów zauważyłam , że w jej moczu pojawiły sie ślady krwi? Co to może oznaczać? Lekarz nie bardzo ma pomysł na wytłumaczenie tego. Suka ogólnie szybko dochodzi do normy, je, nie wymiotuje, jest dość żwana, jak na stan pooperacyjny. Czy jest to może jakiś sposób oczyszczania organizmu po operacji w tym przypadku i za kilka dni wróci wszystko do normy. Czy może mała krzepliwość spwodowała jakis wewnętrzny krwotok, który dostał się do ukl. moczowego? Bardzo się martwię, bo suka juz sporo wycierpiała podczas tej operacji, a jest z nami od 8 lat (wyrzucona z samochodu) i chciałabym, by była jak najdfłużej. poproszę o sugestie i podpowiedż pozd rawiam iwona raszke

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-11-30
Najprostszym postępowaniem w tym przypadku jest wykonanie badania moczu. Na jakiej podstawie została stwierdzona obniżona krzepliwość krwi ?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl