Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Krew pod koniec oddawania moczu

Forum

Krew pod koniec oddawania moczu

Witam! Mój prawie 14 letni gończy polski ostatnio miał dziwny problem. Przez dwie noce z rzędu skomlał pod drzwiami balkonowymi prowadzącymi do ogrodu, aby go wypuścić. Gdy go wypuszczałam chodził po ogrodzie i co jakiś czas przykucał jakby chciał oddać mocz lecz widziałam, że nic nie "leciało". Problem miał miejsce tylko w nocy, w ciągu dnia pies spał jak zawsze i zakończył się po dwóch dniach. Dziś obserwowałam go na spacerze. Stwierdziłam, że przy pierwszym i drugim oddaniu moczu na danym spacerze jest on normalnej barwy jednak przy kolejnych, kiedy leci go już niewiele jest on zabarwiony na czerwono. Poza tą dolegliwością nie zauważyłam żadnych innych - je, pije i załatwia się normalnie, bawi się, jest wesoły. Bardzo proszę o wskazanie co może być przyczyną powyższej dolegliwości. Oczywiście udam się z psem do weterynarza.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2015-03-30
Najprawdopodobniej jest to objaw zapalenia dolnych dróg moczowych, błona śluzowa pęcherza jest przekrwiona, przy pełnym pęcherzu jej naczynia są uciśnięte przez ciśnienie moczu. Pod koniec spaceru przy pustym pęcherzu krew dostaje się do pęcherza. Psa należy zbadać, jeśli to konieczne to wykonać badania dodatkowe by wykluczyć poważniejsze schorzenia. Leczenie zapalenia pęcherza polega m.in. na antybiotykoterapii oraz podawaniu leków przeciwzapalnych.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl