Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii kręgosłup

Forum

kręgosłup

witam! Mam 18 tygodniowego maltańczyka. Niedawno zauważyłam, że jego kręgosłup jest lekko pałąkowaty z tyłu. Chciałam sie dowiedzieć, czy to jest coś poważnego, czy to tylko taka jego budowa. Dodam, że piesek jest bardzo żywy i wesoły, je normalnie, bawi się itd. Miał kiedyś jeden upadek z tapczanu. Czy to mogło mieć jakiś wpływ na jego kręgosłup? Byłam u weterynarza i dostał zastrzyk przeciwzapalny i przeciwbólowy. po około trzech tygodniach powiedyiano mi, e jest wsyzstko ok tyn. nic go nie boli, a taki kręgosłup może być wynikiem jego budowy (ma ponoc krótsze z przodu łapki). Proszę o komentarz...

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-10-19
Witam, nie bardzo mogę sobie wyobrazić pałąkowaty kręgosłup, jednak w 18 tygodniu rozwój aparatu ruchu nie zakończył się i jeszcze może się dużo zmienić. Jeśli wspomniany upadek pozostawił by jakiś ślad to z pewnością objawy były by wyraźne (problemy z chodzeniem, niedowłady itp.). Jeśli lekarz który go obejrzał powiedział że jest wszystko w porządku to myślę, że nie ma się czym przejmować. Może Pani/Pan ewentualnie podać na forum link do zdjęcia pieska, lub skonsultować się na żywo w jakimś gabinecie. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl