Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Forum ogólne Koty skaczą po samochodach

Forum

Koty skaczą po samochodach

Chcę od razu uprzedzić, że bardzo lubię zwierzęta. Zatem proszę o radę jak rozwiązać mój problem, nie robiąc przy tym krzywdy kotom. Moja sąsiadka karmi bezdomne koty zostawiając im pokarm pod swoim samochodem zaparkowanym pod blokiem. W ten sposób pokarm nie jest wyjadany przez psy lub ptaki. Koty jednak nie ograniczają się do korzystania z pokarmu, ale traktują inne samochody jak miejsce do zabawy. Skaczą po karoserii i przedniej szybie, przy okazji je drapiąc. Zbliżają się chłody, a wtedy znowu będą się chowały do komory silnika, bo tam jest ciepło. Nie muszę tłumaczyć czym to się może skończyć. Jak skutecznie zniechęcić koty do zbliżania się do mojego samochodu? Czego one zdecydowanie nie lubią (jakiś zapach)? Bardzo proszę o sprawdzone porady. Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
bluzgot
Data dodania: 2010-10-17
w sklepach zoologicznych mozna kupic prepararaty majace odstraszac koty, zialajace na zasadzie ostreczajacego te zwierzeta zapachu. Jednya z takich niemilych kotom woni jest zapach palczatki cytrynowej (Cymbopogon citratus).  
ania_87
Data dodania: 2011-03-15
Ja niestety miałam taką sytuację :( Kotek znalazł sobie legowisko na przednim kole... Nim się zorientowaliśmy było już niestety za późno :(
sara27
Data dodania: 2011-03-17
Potwierdzam, najlepiej kupic zapachy odstraszajace. Odkad zaczelam stosowac nasza kotka przestala sie zblizac do samochodu. Chociaz najlepiej po prostu jej w jego poblize nie dopuszczac.
danuta
Data dodania: 2011-03-18
Ale rozumiem, że te zapachy kładzie się w samochodzie jak normalną zapachową zawieszkę pod lusterkiem? Dla człowieka zapach ten nie jest uciązliwy?

Odpowiedź Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl