Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Kotu z pyszczka kapie ślina. Co to może być?

Forum

Kotu z pyszczka kapie ślina. Co to może być?

Mam kotka i od jakiś 2-3 godzin zauważyłam, że kapie mu z pyszczka ślina. Może to być jakaś choroba? Bo jest jeszcze kilka opcji: - Kotek napił się wody dużo posolonej ponieważ przeprowadzam do szkoły doświadczenie - najadł się gumek recepturek które leżały u mnie na biurku, ponieważ niedawno wymiotował i było tak kilka takich gumek. Ale wymioty było przeźroczyste. Czy to moze być od tego co napisałam? Czy może to jakaś choroba? Mam udać się do weterynarza czy mogę sama mu coś dać w domu i mu przejdzie.? Proszę o pomoc.!

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2014-09-18
Witam, jeszcze kilka opcji:
Problem może nie być związany z gumkami: zapalenie gardła, zapalenie w obrębie jamy ustnej w związku ze złym stanem uzębienia (u starszych kotów 7+ lat) lub w związku z chorobą zakaźną lub autoagresywną - we wszystkich przypadkach konieczna jest profesjonalna pomoc.
Problem związany z gumkami: Ciało obce w przewodzie pokarmowym, wgłobienie jelita spowodowane ciałem obcym linearnym (gumką), i najbardziej optymistyczny scenariusz z gumkami w roli głównej: fragment gumki utknął między zębami.
Reasumując: należy udać się do lekarza weterynarii celem zbadania, i ewentualnego przeprowadzenia badań dodatkowych (USG jamy brzusznej, RTG brzucha z kontrastem celem wykluczenia niedrożności w przewodzie pokarmowym).
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl