Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii kotka posikuje na pościel

Forum

kotka posikuje na pościel

Witam! Kilka miesięcy temu pisałam z takim samym problemem. Moja 4 letnia kotka posikiwała na pościel na każdym łóżku, chociaż, że zawsze miała czystą kuwetę i załatwiała w niej swoje sprawy. Od trzech miesięcy był spokój i zaczynałam się cieszyć, że się tego nawyku oduczyła, ale niestety... Tydzień temu znowu zaczęła tak robić- nie wiem czemu, ale właśnie w tym momencie moja(nie sterylizowana ) kotka "chce do kota". Jej siki na pościeli mają bardzo intensywny zapach-taki drażniący. Dziś zasikała łóżko na całej jego długości- nie było jednej plamy, tylko taka długa na całe łóżko(tak jakby szła i gubiła). Nie wiem czemu tak robi... A tak przy okazji to mam pytanie jak długo kotka może mieć ruję? Z góry dziękuję.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2011-07-14
Witam.
Kotka niewysterylizowana, będąca w rujce ma prawo "chcieć kota". Ruja może trwać 2-3 tygodnie, a nawet dłużej. W tym czasie kotka głośno się zachowuje, wygina grzbiet, domaga się pieszczot. Jest możliwe, że w tym czasie albo oddaje mocz złośliwie, albo doszło do stanu zapalnego pęcherza moczowego. Ostatani stan sprawdza się badając mocz. Myślę, że jeśli nie chce Pani jej rozmnażać warto pomyśleć o zabiegu owariohisterektomii ( usunięciu macisy z jajnikami). Niezależnie od tego powinna Pani wykonać wspomniane badanie moczu.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl