Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Kotka po wypadku samochodowym

Forum

Kotka po wypadku samochodowym

Witam! Moja kotka przyszla poturbowana w poniedzialek (5 dni temu), popoludniu zawiozlam ja do weterynarza do pogotowia. Pani dala jej 2 zastrzyki, miala temp 40,1, i powiedziala ze kotka musi zostac - zrobi jej przeswitlenie czy nie ma nic zlamanego... Podano jej kroplowke, jakies sterydy, witaminy. Kotka po wypadky ma prawa przednia lapke niewladna - bez czucia. Pani wpowiedziala, ze to jakis uraz neurologiczny, ze byc moze kotka nie odsyska czucia... Kotka po dobie u weterynarza weszla jakos o silach do domu i perwsze co - do kuwety zrobic siusiu. Cos zjadla. Wczoraj duzo pila wody. A dzis (piatek) nie chce jesc, ciagle spi, nie daje sie poglaskac ani wziac na rece bo fuczy od razu i zlowrogo burczy - kazde dotkniecie sprawia jej bol calego kociego ciala. Obecnie spi, sspokojnie.... Czy to leki puiscily i kot odczuwa teraz urazy powypadkowe? czuje bol dopiero? Jak mam to rozumiec? Kotka jest po sterylce, ma ponad 2 lata. Okaz zlosliwosci i zdrowia byla :) a teraz az serce sciska, ze nie umiem jej pomoc... Lekarz weterynarii zrobil rentgen, ale chyba o jakis obrazeniach wewnetrznych by mi powiedzial - jak pytallam, to bylo ok podobno.... Prosze o pomoc, co dalej... Juz wydalam ponad 100zl na jedna dobe na kotke.... nie stac mnie na dojazd i platnosc od doby tyle pieniedzy.... Czy poprostu dac jej spac i dojdzie do siebie.... nie da sobie dac jedzenia.... co dalej????? Pozdrawiam cieplo i czekam na szybka odpowiedz. Julia Mach

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2013-04-26
Dzień dobry. Niestety na takie pytanie nie sposób jest odpowiedzieć na odległość. Wypadek komunikacyjny może spowodować szereg uszkodzeń od złamań po obrażenia wewnętrzne. Jeśli obecne postępowanie nie przynosi poprawy należy rozszerzyć diagnostykę. W pierwszej kolejności należałoby wykonać badanie krwi (morfologia i biochemia) oraz USG jamy brzusznej. Bez badań dodatkowych poruszamy się po omacku i ciężko jest przewidzieć finał takich działań. Po uzyskaniu wyników i aktualnej ocenie stanu ogólnego ustalamy plan dalszego postępowania. Niestety, leczenie szpitalne i badania dodatkowe mogą być kosztowne.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl