Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii kotka po upadku z 5 piętra

Forum

kotka po upadku z 5 piętra

Moja kotka ma 7 miesięcy . Wczoraj wypadła z 5 piętra i boli ja po lewej stronie łuka żebrowego nie chce nic jesc ani pic dostala zastrzyki nie ma nic zlamanego prawdopodobnie . lezy i sie nie rusza nawet nie ma ochoty na zabawe jak sie ja bierze na rece to mialczy

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-07-04
Witam, w takiej sytuacji należy wykonać badanie RTG ponieważ nie każde złamanie da się wykryć palpacyjnie, szczególnie kiedy kot jest cały obolały. Oprócz uszkodzeń układu kostnego, kotce zagrażają obrażenia narządów wewnętrznych, w szczególności pęcherza moczowego (jeśli był pełny podczas upadku), wątroby oraz śledziony. Do oceny stanu tych narządów służy badanie USG, które w takim wypadku należy wykonać obok badania RTG. W pierwszym dniu warto jest również wykonać morfologiczne badanie krwi , które może nam pokazać cechy wczesnego krwawienia wewnętrznego. Jeśli chodzi o pęcherz moczowy to możemy stwierdzić jego uszkodzenie na podstawie obserwacji, jeśli kotka oddaje mocz w normalnej ilości i nie jest on podbarwiony krwią to możemy być spokojni. W pierwszych dniach rekonwalescencji powinno się zapewnić jej spokój, bez niepotrzebnego noszenia (wspomniane miałczenie jest objawem bólu), dietę łatwostrawną, oraz farmakologiczną ochronę przeciwbólową zaleconą przez lekarza.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl