Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Kotka, która mało je a praktycznie caly dzien spi i do polowy nocy

Forum

Kotka, która mało je a praktycznie caly dzien spi i do polowy nocy

Witam mam bardzo wielka prośbę wiem ze na sucho cieżko cos zdiagnozowac ale mam pytanie. Mam kociczkę która moze ma jakies 6 miesiecy jest u mnie ok niecalych 3 tygodni. 4 wrzesnia ja odrobaczylam dawka 0,5 tabletki a 8 wrzesnia zaszczepilam ja od wscieklizny rabisin i od chorób zakaznych nobivac tricat trio wlasciwie od odrobaczenia zaczyna sie dziwnie zachowywac przestala miec apetyt taki jaki miala a jej kal nie jest w formie stalej jak wczesniej tylko mazisty a wrecz dla mnie to jest lekka biegunka zauwazylam jeszcze kropke na kuwecie (chyba troche jej kapnelo) ktora jak wytarlam w papier toaletowy wygladalo to jak troche kalu i krwi (podbiegniete troche czerwonym koloorem) zastanawiam sie czy to wina szczepienia i odrobaczenia czy cos sie jej dzieje powazniejszego jak podalam jej tabletke na robaczki to nie zauwazylam w kale zadnych oznak ze jest zarobaczona choc mialam takie podejrzenia poniewaz do momentu az do mnie trafila byla na ulicy ze swoja matka i rodzenstwem prosze o pomoc poniewaz jak probowalam dzwonic do roznych weterynarzy to slyszalam tylko jedno ze nie sa informacja diagnostyczna. jest wesola kotka nie zauwazylam zeby oprocz wytezonego snu byla jakas osowiala czy nie chciala sie jakos bawic przychodzi do mnie "gada" ze mna domaga sie pieszczot je troche mokrego pokarmu jak siade kolo niej dam jej z reki kawalek i wtedy podchodzi do miski ale zaledwie dziubie w porównaniu z tym co jadla wczesniej nie pije za duzo niestety wody co tez mnie martwi bo wczesniej bardziej bylo to widoczne dziekuje i prosze o odpowiedz

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-09-12
Prawdopodobnie mamy tu do czynienia z przewlekłym zapaleniem jelit. Nie można wykluczyć, że objawy mogły wystąpić po podaniu tabletki na pasożyty i szczepieniu. Jednak taka niedyspozycja zwykle połączona jest z ogólnym osłabieniem i biegunka nie jest nigdy dominującym objawem. W tym przypadku należy wdrożyć leczenie objawowe. Jednak gdy nie przyniesie spodziewanych rezultatów należy rozważyć wykonanie badania krwi. Proszę na razie zmienić dietę na jelitową, z domowej apteczki można zastosować węgiel medyczny, czy smektę, czasem pomaga doba głodówki. Tabletka nie jest skuteczna na wszystkie pasożyty, czasem możemy mieć do czynienia z kokcydiami, czy innymi pierwotniakami. Rozpoznanie stawia się na podstawie badania kału.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl