Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii kotka BASIA - 10 LAT

Forum

kotka BASIA - 10 LAT

Moja kotka Basia , która ma 10 lat nagle znacząco wyleniala z boku z jednej strony i troche na nodze. Wiem , że ma problemy z wątrobą. Ale je normalnie , myje się i bawi się. Co może byc przyczyną tego wylenienia i jak temu zardzic - tzn. zeby odzyskała z powrotem sierś? Bede bardzo zobowiązany w uzyskaniu odpowiedzi. Jacek Płonka

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-10-24
Witam, nierównomierne linienie prawdopodobnie ma tło zakaźne, najprawdopodobniej grzybicze, jednak trzeba również wziąć pod uwagę, że kotka sama może sobie wylizywać skórę (np. z powodu bólu związanego z chorobą wątroby). Należy Kotkę zabrać na badanie krwi, przy okazji fachowym okiem lekarz obejrzy łysinę (zdarza się że zmiany są charakterystyczne i badanie krwi może okazać się zbędne). Poza tym pozwoli nam to określić stopień zaawansowania choroby wątroby i podjąć właściwe leczenie. Pozdrawiam.
64112205096
Data dodania: 2010-10-27

Jestem pod wrazeniem tak znakomitego portalu. Serdecznie dziekuję za odpowiedż - właśnie bylismy dzsiaj z nasza kotka u weterynarza i powteierdził wszystkie Pana hipotezy diagnostyczne


Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl