Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Kot z biegunką

Forum

Kot z biegunką

Witam, mój kot (kocur, lat 6, pół-pers) od trzech dni ma biegunkę, pierwszego dnia raz wymiotował. Nie chce jeść, dzisiaj zaczął pić - wczoraj dałam mu wody ze strzykawki, wypił wtedy ok. czterech ml. Brzuch go nie boli, lecz jest trochę osłabiony. Podejrzewam, że to zatrucie pokarmowe, może zjadł jakąś rośline, ale wszyskie rośliny w domu są całe. Jutro pójdziemy z nim do lekarza, ale nie wiem co dać mu dziś do jedzenia. Bardzo proszę o odpowiedź, zanim mi się kot zagłodzi...

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2010-09-05
Witam!
Jeśli kot nie jadł od 3 dni, już dziś wskazana byłaby wizyta i kroplówka dożylna, ponieważ po takim czasie głodzenia u kotów dochodzi do stłuszczenia wątroby. Jednak przed jakimkolwiek leczeniem proponowałabym dokładnie zbadanie kota, badanie krwi (przynajmniej profil podstawowy). Jeśli nie był odrobaczony, zbadać kał a następnie odrobaczyć. Jeśli zjadł coś niewłaściwego i nadal ma biegunkę, być może ma miejsce także stan zapalny przewodu pokarmowego, warto więc dołączyć antybiotyk ogólnie. W gabinetach dostępne są również różnego rodzaju preparaty stymulujące wzrost właściwej flory jelitowej w przewodzie pokarmowym oraz redukujące ostre zaburzenia wchłaniania jelitowego.
Jeśli dzisiejsza wizyta jest niemożliwa, może Pani podać węgiel (Carbo medicinalis) 3 tabl na 1kg kota lub 1/4 preparatu Smecta 2 x dz (rozpuszczone w wodzie-podanie np. strzykawką) oraz proszę do jutra na siłę karmić i poić kota.
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
LenaLeon
Data dodania: 2010-09-05
Bardzo dziękuję za odpowiedź na moje pytanie, jestem niewymownie wdzięczna :)

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl