Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii kot wymiotuje z domieszka krwi

Forum

kot wymiotuje z domieszka krwi

Witam, mam powazny problem z moją niespełna 5 letnia kotka. POlega on na tym, że co jakieś pół roku, osiem miesiecy kotka przestaje jeść, bardzo chudnie, jest osowiała. Poprzednie 2 razy, kiedy odwiedziłam weta, była leczona zachowawczo przez 4-5 dni - kropłówka wzmacniajaca, środek przeciwzapalny, antybiotyk o przedłużonym działaniu. Kocia wracała do zdrowia. Od 27 marca b.r. do dzisiejszego dnia kotkę "szprycuja" - antybiotyk, oslonowe na watrobę, przeciwzapalne....i NIC, zero poprawy ( badania krwi były robione, nic z wyników nie widać. Na własna reke zaczęłam podawać wycieńczonej kotce Scanonume, Convalescence supoort, siemie lniane, zupki Gerbera. Kotka jest juz tak wycieńczona, że serce sie kraje. Wydałam sporo pieniedzy,których nie mam , a rezultatów leczenia nie widać. W tej chwili kotka nie przyjmuje zadnych leków- siemie lniane, zupki, czasami przegryzie kocie saszetki, surowe mięsko. Ale tak nie może być! Wczoraj wieczorem wyszłam z nia na trawkę, po powrocie zwymiotowała śłuzem z domieszką krwi( po raz pierwszy krwi było sporo). Prosze mi poradzić, jak podawać Scanonume - kotka waży ok. 2kg, wet powiedział, że 1 kapsułkę.Mieszkam w Warszawie

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2011-05-24
Dzień dobry.
Jeśli leczenie objawowe nie przynosi spodziewanych lub przynajmniej zadowalających rezultatów, wówczas powinniśmy, zwłaszcza w przypadku nawracających epizodów, nadal szukać ich przyczyny. Może warto byłoby wspólnie z lekarzem jeszcze raz przeanalizować cała historię kotki od początku, uwzględniając przy tym informacje na temat jej pochodzenia, przeprowadzonej profilaktyki, trybu życia, itd. W przypadku niespecyficznych objawów należy wykluczyć potencjalne przewlekłe zakażenia jak FeLV, FIV czy też inwazje pasożytnicze. Dysponując możliwościami wykonania badań dodatkowych na pewno warto powtórzyć badanie krwi (morfologia i biochemia), aby uchwycić dynamikę zmian, a nie opierać się na pojedynczym oznaczeniu. Do ogólnej oceny organizmu służy też badanie moczu. Pomocne mogą być też badania z zakresu diagnostyki obrazowej - USG czy RTG. W toku tak prowadzonej diagnostyki zwykle udaje się zlokalizować problem lub przynajmniej zawęzić listę rozpoznań różnicowych i następnie eliminować poszczególne jej elementy.
Nie zaszkodzi, jeśli kontynuując ten wątek na forum, przedstawi nam Pani wyniki przeprowadzonego badania krwi (proszę pamiętać o jednostkach).
Preparat Scanomune ma za zadanie nieswoiście stymulować układ odpornościowy. Jeśli organizm walczy z jakimś patogenem, będzie wtedy działał wspomagająco. Dawka dla kota to 1 kapsułka 1 raz dziennie doustnie.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2009 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl