Forum
Kot- problemy z zeskakiwaniem, apatyczny
Witam, chciałabym opisać problem z kotem i byłabym wdzięczna za jakąkolwiek poradę, gdyż już trzeci weterynarz rozkłada bezradnie ręce.
Kot ma 4 lata, jest wykastrowany, niewychodzący.
Pierwszymi niepokojącymi objawami u kota było miauczenie-pisk przy podnoszeniu i braniu go na ręce. Stopniowo przestawał się bawić, coraz więcej godzin przesypiał. Od około miesiąca zauważalne są wyraźne problemy z zeskakiwaniem z łóżka - kot z niego nie zeskakuje a schodzi przednimi łapami, następnie pomału ściąga tylne łapy (trwa to dosyć długo) jest apatyczny, praktycznie całą dobę śpi z przerwami na wizyty w kuwecie i jedzenie. Kot nie traci na wadze, apetyt ma normalny.
Przy pierwszej wizycie u weterynarza bardzo napinał brzuch i uniemożliwiało to wręcz badanie 'dotykowe'.
Dostał wtedy zastrzyk przeciwbólowy, podawałyśmy mu też przez kilka dni nospę oraz metacem, jednak nie było żadnej poprawy.
Robione miał badanie krwi - wykazało małe odwodnienie i anemię, następnie usg brzucha i rtg. Te zaś wykazały jedynie nieznacznie powiększoną wątrobę i cienie mas kałowych w jelicie grubym.
Nasza Pani weterynarz oraz weterynarz, który wykonywał usg i rtg nie potrafią wyjaśnić nam jaka jest przyczyna problemów z zeskakiwaniem u kota, dlatego też proszę o jakąkolwiek poradę
Dokładne wyniki morfologii:
Leukocyty 6,20
Erytrocyty 9,48
Hemoglobina 10,37
Hematokryt 0,52
MCV 54,7
MCHC 20,0
Płytki krwi 369
OBRAZ KRWINEK BIAŁYCH:
Kwasochłonne 1
Segmentowane 24
Limfocyty 75
OBRAZ KRWINEK CZERWONYCH - bez zmian
OZNACZENIA BIOCHEMICZNE:
AspAT 28,0
AIAT 46,0
ALP 56,0
Glukoza 84,0
Kreatynina 1,4
Mocznik 51,1
Białko całkowite 75,0
Zdjęcie rtg http://img31.imageshack.us/img31/681/pukiwet.jpg
Autor |
Wiadomość |
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
|
Data dodania: 2011-11-08
Proponowałbym powtórzyć zdjęcia RTG odcinka krzyżowego kręgosłupa i miednicy. Niestety na tych zdjęciach nie jest to dobrze uwidocznione, na zdjęciu AP miednica jest w ogóle niewidoczna. O ile zdjęcia RTG nie wykażą patologii to warto wykonać badanie neurologiczne.
W obrazie krwinek białych niepokojąca jest neutropenia, trudno powiedzieć jakie może mieć podłoże, ale na pewno trzeba to kontrolować.
|