Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii kot nie wyproznie sie

Forum

kot nie wyproznie sie

Moj kotek 2 tyg temu miał fatalny w skutkach wypadek. Poniewaz jednak nie wykryto zadnych uszkodzen wewnetrznych, postanowilam go ratowac. Kot mial liczne zlamania. Trzy z nich wymagaly interwencji chirurgicznej. Jest juz po operacyjnym skladaniu tylnej lapu i szczeki i czeka go jeszcze niezwykle kosztowna operacja stawu barkowego Wydalam juz mase pieniedzy i wydam jeszce wiecej (choc wcale mnie na to nie stac - zapozyczylam sie juz wszedzie gdzie tylko moglam). Jednak zlamania i zwiazane z nimi wydatki to tyklo mala czesc problemu. Od czasu wypadku kot nie wyproznia sie a weterynarze ktrorzy go lecza nie wiedza dlaczego. Moze to zmana diety, moze fakt, ze nie chodzi a moze powazniejszy problem. Stad moje pytanie. Czy mozna wykonac jakies badania ktore wyklucza lub potwierdza uszkodzenei ktore sa przyczyna nieoddawania kalu? Zaczynam bowiem zastanawiac sie coraz czesciej, czy nie uspic zwierzaka, ktrory na widok nie tylko lekarza, ale nawet samej strzykawni a i niestety mnie rowniez, kuli sie ze strachu. Mecze go lewatywami, kroplowkami itp. a on chyba ma juz sie poddal. Bardzo prosze o jakas rade - oczywiscie nie w kwestii uspiena kotkamrzecz jasna lecz w kwestii badan i roszczen dotyczacych jego kupy. Agnieszka

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2015-09-25
Proponuję wykonać dobre zdjęcia RTG odc. lędźwiowego i krzyżowego kręgosłupa w dwóch projekcjach. Mogło dojść, na skutek urazu, do uszkodzenia kręgów lub dysków międzykręgowych co powoduje problemy z unerwieniem jelit i zaburzenia perystaltyki.
agnieszkamalkowska68
Data dodania: 2015-09-27
A co jeśli kręgosłup jest uszkodzony. Mamy jakąś szansę na powrót do samodzielnego "kupowania" czy juzdokonca życia czekają nas lewatywy?
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2015-09-29
nie da się tego określić na  100%. badanie neurologiczne mogłoby dac rokowanie bardziej precyzyjnie.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl