Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Kot ma wysoką mocznicę

Forum

Kot ma wysoką mocznicę

Witam Bardzo proszę o udzielenie mi porady oraz bardzo przepraszam za błędy Mój kot ma 16 lat , dachowiec. 2 miesiące temu mój kot miał biegunkę kupiłam mu karmę vetlife gastro intestial, Jak jadł tylko tą karmę wszystko było dobrze. W tamten piątek mój kot z dnia na dzień zaczął coraz mniej jeść. w niedziele zjadł 20 g( ponad połowę mniej niż powinien ) W poniedziałek poszłam do weterynarza który stwierdził że ma trochę większe migdałki i że taki chudy dał mu kroplówkę z antybiotykiem na apetyt. Po przyjściu do domu kot zaczął się bardzo dziwnie zachowywać ( wcześniej wszystko było dobrze tylko że mniej jadł ) : 1. zaczął sie wywracać 2. nie był w stanie sam się przemieszczać 3. leżał cały czas nad miską wody. Zadzwoniłam do weterynarza który kazał zrobić badanie krwi . Poszłam rano wieczorem miałam wyniki: ( zwiększone leukocyty norma 18 on miał 29, weterynarz stwierdziła ze od wrażliwych jelit i migdałkow. parametry wątrobowe : zwiększone AspAT norma 44 on: 56; parametry nerek : Kreatynina norma do 2 on 1,4 mocznik norma do 70 on 120 , wszystkie inne były w normie parametry). Powiedziałam weterynarzowi że kot źle się czuje po kroplówce więc dała mu mniejsza dawkę 50 m. Po przyjściu do domu kot nie był juz w ogóle w stanie wstać zaczął załatwiać się pod siebie po skontaktowaniu się z dr. stwierdziła że kroplówki mu szkodzą obciążają układ i żebym przyszła dać mu zastrzyk na apetyt. Dziś rano w piatek kot miał padaczkę . Zadzwoniłam ponownie pani dr. stwierdziła że kotu zostało bardzo mało dni ponieważ jest stary miał padaczkę. Tutaj moje pytanie czy kot ma szansę na przeżycie i czy w inny sposób mogę obniżyć mu mocznik ? Pozdrawiam bardzo proszę o poradę będe bardzo wdzięczna.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2016-11-28
Dzień dobry. Podwyższony poziom mocznika przy prawidłowej wartości kreatyniny zwykle wynika z innych przyczyn niż niewydolność nerek (w wyniku której dochodzi do mocznicy). W celu znalezienia ich źródła należałoby wykonać dalsze badania dodatkowe: rozszerzyć badanie krwi, sięgnąć po badania z zakresu diagnostyki obrazowej (USG) i - w przypadku wystąpienia drgawek - przeprowadzić badanie neurologiczne. Uzyskane informacje zwiększyłyby szanse na postawienie rozpoznania. Nie jest to niestety jednoznaczne z możliwością wdrożenia skutecznej terapii. Rokowanie u 16letniego kota z opisanymi objawami należy faktycznie określić jako co najmniej ostrożne.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl