Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Kot brak apetytu i pragnienia

Forum

Kot brak apetytu i pragnienia

Witam serdecznie Mam następujący problem Mój kocurek który ma roczek i 3 miesiące, ni kastrowany, odżywia i tylko produktami z Royalla zaczął podsikiwać poza kuwetką, wykonałam badania moczu dwukrotnie, diagnoza: zapalenie dróg moczowych, a także struvity, 24.08.2010 przeszedł na karmę RC Urinary HD, i tak ją dostawał, po czym tydzień temu poszłam do weterynarza w celu odebrania wyników morfologii która wyszła dobrze włącznie z profilem nerkowym i wątrobowym, i przy okazji Pan doktor przepisał Uro-Pet oraz Synulox w tabletkach 1tab dwa razy dziennie. 1 tabletkę upchaną w jedzonko dostał w poniedziałek wieczorem, a pastę parę godz wcześniej na spróbowanie ( nasmarowałam nią swój palec) i to wszystko nic więcej wcześniej i później nie dostawał. Al od tego czasu zaczął mnij jeść, aż doszło do tego że przedwczoraj nic nie zjadł, wczoraj też nic i dzisiaj, tylko wodę pił, rano o 6 zwymiotował, później o 9 i o 17:30 samą wodą żółtą. Byłam wieczorem u weterynarza i przepisał olej parafinowy podać:((( i to wszystko. Olej kupiłam razem ze strzykawką, ale pytanie, czy to pomoże??? Co może być powodem brakiem apetytu i pragnienia???

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2010-09-07
Witam.
Proszę dokładniej napisać od kiedy i jak długo dastawał antybiotyk( Synulox). Jest to ważne, ponieważ jeśli zdiagnozowano bakteryjne zapalenie pęcherza moczowego oraz struwity, należy kontynuować antybiotyk bez przerwy ok 2-4 tyg. Po tym czasie należy kontrolnie zbadać mocz. Z Pani opisu wynika, że kot dostał tylko w razy antybiotyk. Najlepiej przez pierwsze dni podać kotu antybiotyk droga parenteralną (podskórnie) w zastrzyku. Proszę sprawdzic temperaturę, jeśli jest podwyższona, a może być w czasie stanu zapalnego, warto dołączyć leki przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, przeciwbólowe. Jeśli kotek nie chce jeść kilka dni i wymiotował, konieczna będzie kroplówka. Karma RC Urinary jest w tym przypadku wskazana, ale kotek powinien jeść tylko to. Poza suchą postacią, ten rodzaj karmy dostanie także Pani w postci mokrych kawałkówz zgalaretą w saszetkach.
Co do oleju patafinowego, to czy kot sie nie wypróżnia? Jeśli oddaje kał normalnie, jnie widzę wskazania do podania oleju parafinowego. Wątek proszę kontynuować na forum.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
Kocurkova
Data dodania: 2010-09-07
Pisałam, że kotek dostał tylko 1 raz tabletkę i jden raz pastę, nigdy więcej, to było jednorazowo. Kotek się ni wypróżnia, dziś rano zwymiotował, zaczął pić normalnie wodę, sikać, sika dobrze, ale wchodzi do kuwetki i siedzi jakby go brzuszek bolał, nawet nie daje się po nim pogłaskać. Co do tabletek synulox, to traz już wiem, ale szkoda że weterynarz najpirw mi je sprzedał, po czym stwierdził że zastrzyki były by lepsze.....
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2010-09-07
Radziłabym wrócić do antybiotyku, przez minimum 3 dni w zastrzykach a później mogą być tabletki. Jak juz pisałam należy kontynuować to przez 3tygodnie.  RC Urinary, po miesiącu należy zbadać mocz w celu potwierdzenia skuteczności leczenia. Co do wypróżniania i wymiotów mam pytanie, czy kot nie wymiotuje czasami kłakami. Jeśli tak, należy zakupić pastę odkłaczającą, to ułatwi także oddawanie kału. Jeśli jednak sprawy związane z kłakami nie sprawiają problemu, może kotek coś zjadł niewłaściwego(ciało obce, pokarm, który nie jest przeznaczony dla kota itp.)i dlatego źle się czuje. Powinna się Pani udać na kolejną wizytę, w celu ustalenia dokładnego leczenia, a w chwili obecnej poprawienia stanu zdrowia kota. Zbadanie dokładne brzucha, stanu ogólnego i wdrożenia leczenia, w tym kroplówki jeśli nadal nie chce jeść. Brak apetytu i pragnienia są oznaką złego stanu zdrowia i samopoczucia kota. Jeśli kotek zjadł coś większego, należy wykonać zdjęcie RTG jamy brzusznej. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl