Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Kot

Forum

Kot

Niedawno była 18 mojego znajomego. Pełno piwa i wódki, czyli również wymiotów. Gdy się obudziłam na drugi dzień mój kot leżał w wymiotach i podobno według znajomych jadł te wymioty wcześniej. Umyłam go, bardzo ostrożnie (wiem, że nie wolno, ale to była ostateczność). Co mam robić, aby go odkazić, aby nie śmierdział, był czysty, zdrowy i aby miał czyste zęby?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2013-07-29
Dzień dobry. U mięsożernych zjadanie własnych czy też cudzych wymiotów nie jest niczym niezwykłym. Proponuję więc na przyszłość nie stwarzać kotu takiej możliwości. Informacja mówiąca, że nie wolno kąpać kotów jest nieprawdziwa. Niektóre koty wręcz uwielbiają wodę, zależy to tylko od upodobań danego zwierzęcia. Pamiętać należy tylko o używaniu szamponu przeznaczonego specjalnie dla kotów. Co robić, żeby kot był zdrowy i miał czyste zęby - zadbać o odpowiednie żywienie, regularnie przeprowadzać kontrole stanu zdrowia np. co 6-12 miesięcy i stosować się do zaleceń lekarza weterynarii. Czystość zębów utrzymujemy podobnie jak u nas - poprzez systematyczną higienę. Należy zaopatrzyć się w specjalną szczoteczkę (np. nakładaną na palec) oraz pastę do zębów dla zwierząt (nie może być ludzka). Potem pozostaje już "tylko" przyzwyczaić kota do regularnej higieny, co nie zawsze jest łatwym zadaniem, ale innego, skutecznego rozwiązania nie ma.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl