Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii kontynuacja odnoście przekrwionego oczka

Forum

kontynuacja odnoście przekrwionego oczka

Czy wobec tego mam odczekać kilka dni i zaobserwować czy to samo zniknie, czy od razu powinnam ja przebadać? Możliwe jest, że stało się to na spacerze ;podczas zabawy z dwoma pieskami. Mój wygląda jak Jack Russel Terier, jest to mała suczka ale w czasie biegania "nie odpuszcza" tym większym i tak sobie tłumaczę, że to był zbyt duży wysiłek.Lub może czegoś nie zauważyłam. Pozostałą resztę dnia przespała chyba ze zmęczenia. W czasie zabawy wszystkie trzy szaleją do upadłego. .. Denerwuję się tym bardziej, że to mój pies, za chwilę muszę wyjechać na 3 tyg i zostawić ja u córki. Chciała bym aby wszystko było ok w tym czasie. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie sterylizacji. Kiedy mogę spodziewać się pierwszej cieczki i ile po można dokonać zabiegu? Dziękuję za odpowiedź.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-10-10
To trudne pytanie. jak napisałem wcześniej wachlarz możliwości jest tu dość szeroki. Myślę, że w tym wypadku wizyta u lekarza byłaby wskazana. Dobrze byłoby wykonać test fluoresceinowy i badanie dna oka. Tylko w ten sposób z dużym prawdopodobieństwem możemy wykluczyć że struktury wewnętrzne nie są uszkodzone. Oczywiście obserwacja zachowania psa może na tu wiele podpowiedzieć. Nadmierne łzawienie, tarcie oka, obrzęk spojówek, światłowstręt, ogólne złe samopoczucie - to objawy które powinny zwiększyć Pani czujność i zachęcić do odwiedzin gabinetu wet. Jeśli wymienione objawy nie występują prawdopodobieństwo poważnego urazu jest małe.
Przy sterylizacji nie ma sztywnych ram czasowych co do terminu zabiegu. Właściwie te terminy ustalają lekarze na podstawie swojej wprawy, wiedzy i doświadczenia. Z moich doświadczeń wynika, że nie ma to dla przebiegu zabiegu i rekonwalescencji żadnego znaczenia. W swojej praktyce spotkałem się z propozycjami zawartymi w przedziale od 3 tygodni do nawet 3 miesięcy i więcej. Osobiście podchodzę to sprawy terminów niezobowiązująco, zdarzało się, że w naszej lecznicy z niezależnych od nas przyczyn robiliśmy zabiegi sterylizacji podczas cieczki. Przebieg operacji był jak najbardziej prawidłowy, suczki powracały do zdrowia w standardowym dla tego zabiegu czasie, właściciele nie zgłaszali uwag. Wiem że wielu kolegów określa dość sztywno termin zabiegu po cieczce, najlepiej proszę zapytać i porozmawiać z lekarzem, który będzie wykonywał zabieg. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl