Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Kocurek po kastracji sika.

Forum

Kocurek po kastracji sika.

Mam ogromny problem z rocznym kocurkiem. Rok temu znalazłam go jako małego wygłodzonego kociaka i przygarnęłam. Miał świerzb w uszkach był strasznie zaniedbany. Udało się go jednak wyleczyć. Jak miał 7 miesięcy został wykastrowany ze względu na to, że miał być kotem niewychodzącym. Po kastracji zaczął się problem z tym, że kot sika poza kuwetą. Sika na dywan, fotel... itd. mimo czystej kuwety. Dodatkowo on nadal znaczy teren tzn. potrafi np. obsikać świeżo pomalowaną ścianę, okno... (są to nieduże ilości kilka kropelek, tak jak koty znaczą teren). W związku z tym, że mam ogród wypuszczam go żeby sobie pohasał i załatwił te potrzeby na zewnątrz. Jednak to nie pomaga wciąż sika w domu. Dodam jeszcze, że w domu mam wysterylizowaną 8 letnią kotkę, z która niestety się nie lubią. Kocur jest wobec niej dość agresywny, atakuje ją i wciąż goni. Czy problem z sikaniem może mieć związek, ze źle przeprowadzoną kastracją? Szczerze mówiąc myślałam, że po kastracji kot będzie ospały i spokojny, a on wręcz przeciwnie jest agresywny i żywiołowy bardzo nawet. Byłam już z tym problemem u weterynarza, zbadał mocz kocura i faktycznie okazało się , że ma zapalenie pęcherza, wyleczyłam go z tego, a on nadal sika. Co robić, proszę o radę.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2012-10-17
Witam.
Warto upewnić się czy kot miał usunięte dwa jądra. Czasami zdarza się, że kot jest wnętrem ( jądro nie zstąpiło do moszny). Także z niewyjaśnionych nam przyczyn zdarza się, że takie jądro nie jest usuwane. Zatem np. jeśli kot jest wnętrem jednostronnym, bywają przypadki, że podczas kastracji bywa usunięte jądro znajdujące się w mosznie, a to w jamie brzusznej zostaje. Wtedy zachowanie typowe dla kocura może nie minąć. Nie chcę absolutnie wątpić w lekarza prowadzącego ale to pytanie niestety jest konieczne i podstawowe.
Jak długo i w jaki sposób przebiegała kuracja stanu zapalnego oraz czy wykonano kontrolne badanie moczu po zakończeniu terapii? Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl