Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii kocie problemy z oddawaniem moczu

Forum

kocie problemy z oddawaniem moczu

witam. mój kot(4 letni kastrowany rosyjski niebieski) od wczoraj wchodzi często do kuwety, załatwia się małymi ilościami, zdaża mu się popuścić poza kuwetą. nie ma krwi w moczu i raz miauknął gdy przy podnoszeniu został złapany za podbrzusze. z opisów internetowych wynika, że może mieć zapalenie dróg moczowych. moje pytanie to czy przed poniedziałkową wizytą u weterynarza mogę mu ulżyć podając np nospę czy furagin?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2013-08-03
Dzień dobry. Faktycznie, objawy mogą wynikać z zapalenia pęcherza moczowego. Należałoby kotu podać leki przeciwbólowe i przeciwzapalne (niestety żadne z powszechnie dostępnych leków ludzkich nie są bezpieczne dla kotów), zbadać mocz i wykonać USG pęcherza w celu wykluczenia kamicy. Jeśli jednak nie ma możliwości odbycia wizyty w najbliższym czasie kotu można podać 1/4 tabl No-spy 1xdz i przede wszystkim monitorować oddawanie moczu. Całkowity brak oddawania moczu jest wskazaniem do jak najszybszej interwencji lekarskiej. Bakteryjne zapalenia dróg moczowych nie należą u kotów do najczęstszych przyczyn, stąd Furagin raczej nie rozwiąże tu problemu. Można ewentualnie podać go na zasadzie leczenia osłonowego w dawce 5-7mg/kg masy ciała (wyliczoną dawkę 2xdz). Jeśli już zaczniemy go podawać terapia powinna trwać przynajmniej 5 dni, nawet jeżeli objawy ustąpią wcześniej.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl