Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Kociak z napadami oczopląsu i niezborności ruchowej.

Forum

Kociak z napadami oczopląsu i niezborności ruchowej.

Witam serdecznie. Od tygodnia mam około dwumiesięcznego kocurka rudego pręgowanego dachowca, kotek ma dziwne napady drgają mu oczy przekrzywia wtedy głowę , chwieje się i przewraca. Napady te są dwa lub trzy razy dziennie, poza tym często się zatacza i mam wrażenie że nie dosłyszy i nie dowidzi( kiedy go głośno wołam szuka oczami mojej twarzy). Ma bardzo dobry apetyt(je mięsko z puszki)i nie może się nasycić, jest wesoły i mruczasty.Czy to może być Zespół przedsionkowy. W przyszłości chcę go wykastrować czy narkoza mu nie zaszkodzi. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2012-06-26
Dzień dobry. Opis może wskazywać na wrodzony zespół przedsionkowy lub ataksję móżdżkową. Rozpoznanie lub przynajmniej podejrzenie można postawić po zebraniu szczegółowego wywiadu i przeprowadzeniu pełnego, dokładnego badania neurologicznego. Jeśli objawy występują epizodycznie, przed wybraniem się do gabinetu weterynaryjnego, warto nagrać film video, rejestrujący epizod. Poza obserwacją w domu, przeprowadzenie powtórnego badania neurologicznego po pewnym czasie pozwoli na określenie charakteru procesu, tzn. czy jest postępujący. Jeśli zostanie to wykluczone, kot z wiekiem może kompensować pewne deficyty neurologiczne choćby za pomocą innych zmysłów (np. wzroku), dzięki czemu może być sprawnie funkcjonującym zwierzęciem domowym. W takim przypadku, jeśli stan ogólny nie będzie budził zastrzeżeń, zwykle nie ma przeciwwskazań do zabiegu kastracji.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl