Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Kłopty z pęcherzem(pies)

Forum

Kłopty z pęcherzem(pies)

Witam. Mój siedmioletni pies (kundelek) ma częste kłopoty z pęcherzem,oddaje mocz kropelkami ,bezwiednie.Często ma kłopoty z przysiadaniem,nie widać w tym oznak bólu,raczej jakąś nerwowość i dyskomfort(siada,wstaje,zakręci się znowu siada,wstaje etc.)Piesek jest dość nadpobudliwy,ale nieagresywny.Jak można mu pomóc doraźnie?Czy są leki,które można podawać,żeby usprawnić pęcherz?Czytałam ,że niektórzy właściciele podają swoim psom ,które maja podobne kłopoty, leki typu Urosept,czy Urinal,ale ja nie jestem przekonana(sa to przecież leki dla ludzi)Czy można psu podawać takie leki,albo zioła typu-żurawina,jarzębina,skrzyp?Czy kastracja pomoże na dolegliwości związane z pęcherzem? Jeszcze dodam,że kiedy te problemy nasilają się,jego mocz ma mocny,drażniący zapach.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2011-01-18
Witam, problemy z trzymaniem moczu w połączeniu z niedowładem wskazują na problemy z kręgosłupem. U siedmioletniego psa (jeśli nie jest otyły lub po prostu duży) jest to problem nietypowy, choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa występują zwykle w późniejszym wieku. Należy brać również pod uwagę urazy kręgosłupa. Chcąc pomóc należy mimo wszystko zasięgnąć pomocy u lekarza weterynarii, pies wymaga badania neurologicznego i RTG kręgosłupa. Możliwości leczenia i szanse na powrót do zdrowia maleją wraz z czasem zwłoki. Zachowania opisywane (siadanie, wstawanie) mogą być związane z bólem - pies dużo później manifestuje bolesność niż człowiek. Przy leczeniu tego typu schorzenia kastracja oraz w/w leki nie mają zastosowania. Leki te podajemy przy zapaleniach pęcherza u ludzi (wyjątkowo czasem u zwierząt, ale są lepsze środki). Pies z zapaleniem pęcherza oddaje mocz często i w małych ilościach, ale świadomie. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl